رسول اکرم (ص‌): حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس.
سه‌شنبه 1403/03/08 Tuesday - 2024 28 May الثلاثاء ، 20 ذو القعدة ، 1445
ساعت
1403-02-05 12:52 شماره خبر : 6719 https://sobhtoos.ir/short/4y93L 0
رهبر انقلاب:

رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه ملت ایران استحکام خود را باید در کار و عمل و اتحاد ملی نشان دهد، فرمودند: رکن جهش تولید کارگر است؛ با جهش تولید، کشور و آحاد مردم ثروتمند می‌شوند و جیب و دست کارگر پر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «صبح توس»؛ در آستانه روز کارگر  ۳۰۰۰ نفر از کارگران صبح امروز با حضور در حسینیه امام خمینی  با رهبر انقلاب دیدار کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار فرمودند: رکن جهش تولید کارگر است؛ با جهش تولید کشور و آحاد مردم ثروتمند می‌شوند و جیب و دست کارگر پُر می‌شود.

رهبر انقلاب گفتند: تحریم‌ها ملت ایران را از پا در نمی‌آورد چون دل به کمک خارج از مرزها نبسته‌ است. این روحیه را باید تقویت کرد.

ایشان با بیان اینکه تبیین زمینه‌های حضور و مشارکت مردم در تولید وظیفه مهم مسئولین است ادامه دادند: هدف از تحریم در تنگنا گذاشتن نظام جمهوری اسلامی است تا از خطوط استعماری و استکباری آنها تبعیت کند. معلوم است که نظام اسلامی، غیرت اسلامی و ملت بزرگ و با سابقه اسلامی محال است که تسلیم چنین زورگویی شود.

رهبر انقلاب فرمودند:  یک ملت زنده از دشمنی دشمن هم برای خود فرصت درست می‌کند، نمونه بارز آن در بخش تسلیحات است. در بخش‌های دیگر هم از دل فشارها پیشرفت‌های بزرگی به‌دست‌آمده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه امنیت شغلی اطمینان کارگر به آینده شغلی خود است ادامه دادند: امنیت شغلی از وظایف مسئولین است، در دوره‌ای مبتلا به تعطیلی کارخانه‌های بزرگ شدیم، به همت مسئولین در این یکی دوساله خیلی از کارگاه‌های تعطیل شده راه افتاد و این کار باید ادامه پیدا کند.

رهبر انقلاب فرمودند: خیلی ازاین‌جهت خرسندم بنده که این هفتهٔ کارگری وجود دارد که ما بتوانیم در این هفته با جمع کارگران مواجه بشویم، یک تشکر زبانی اقلاً بکنیم.

ایشان ادامه دادند: تشکر زبانی البته کافی نیست. لکن لازم است. بنده صمیمانه تشکر می‌کنم از زحمات کارگرانمان، از نجابت کارگران، از همت کارگران و از ان‌شاءالله پیشرفت جامعهٔ کارگری.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه کشورهای مختلف، ملت‌ها، فرهنگ‌های مختلف، همه روز کارگر دارند فرمودند:  لکن نکته اینجاست که نگاه دنیای مادی به کارگر با نگاه اسلام به کارگر متفاوت است.

ایشان با اشاره به اینکه نگاه دنیای مادی به کارگر، نگاه ابزاری است، مثل پیچ‌ومهره، مثل خود ماشین افزودند: اسلام این‌جور نیست. اسلام نگاهش به کارگر و ارزشی که برای کارگر قائل است، ناشی است از ارزشی که برای کار قائل است. عمل، عمل. اسلام برای عمل ارزش ذاتی قائل است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه اسلام برای عمل ارزش ذاتی قائل است، این تعبیرات "عمل صالح" که در قرآن هست و در روایات متعدد انواع تعبیرات و تمجیدهایی که از عمل هست، مراد فقط نماز و روزه که نیست فرمودند: عمل یعنی همه جور عملی. هم عملی که انسان می‌کند برای به عنوان عبادت، هم عملی که انسان می‌کند برای آوردن نان حلال در سفره.

رهبر انقلاب ادامه دادند: «من یعمل یزداد قوةً» جامعه‌ای که در آن کار وجود داشته باشد و عمل انجام بگیرد در او، قدرت و قوّت آن جامعه افزایش پیدا خواهد کرد. «و من یقصر فی العمل یزداد فترةً» آن جامعه‌ای و آن فردی که در عمل کوتاهی بکند، سستی او روز به روز بیشتر خواهد شد. عمل قوّت ایجاد می‌کند، هم در فرد، هم در جامعه. عمل این است.

ایشان گفتند: خب پس عمل ارزش ذاتی دارد در اسلام. کی این عمل را انجام می‌دهد؟ شما؛ کارگر. پس کارگر ارزش ذاتی دارد.

ایشان ادامه دادند: ما در شعار سال این چندساله، روی نقطه‌های حساس اقتصادی تکیه کردیم. امسال هم گفتیم جهش تولید، نه افزایش تولید، جهش! جهش چه جوری حاصل می‌شود؟ با مشارکت مردم. بنده عقیدهٔ راسخ دارم، نظر کارشناسان ما هم همه‌ همین است، اگر که مردم وارد میدان اقتصاد بشوند، وارد میدان تولید بخصوص اگر بشوند، تولید جهش پیدا می‌کند.

رهبر انقلاب گفتند: تولید که جهش پیدا کرد، کشور ثروتمند می‌شود، آحاد مردم ثروتمند می‌شوند، کارگر جیبش پر می‌شود، دست کارگر پر می‌شود، اشتغال افزایش پیدا می‌کند، بیکاری کم می‌شود و مشکلات فراوان کارگری و اقتصادی در کشور از بین می‌رود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: یک کارگر ماهر و با روحیه و پرانگیزه نقشش در جهش تولید غیرقابل‌انکار است. کارگر و کارآفرین دو همکارند در خط مقدّم نبرد اقتصادی؛ امروز ما دچار یک نبرد اقتصادی هستیم دیگر، جنگ اقتصادی است. این جنگ هم مثل جنگ هشت‌سالهٔ اول انقلاب جنگ تحمیلی است.

ایشان ادامه دادند: آمریکا یک‌جور، کشورهای همراه آمریکا یک‌جور، دارند با ایران اسلامی و جمهوری اسلامی درواقع می‌جنگند. در این جنگ اقتصادی که ما داریم خط مقدّم و جبههٔ جلویی خط متعلّق به کارگر و کارآفرین است.

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار