رسول اکرم (ص‌): حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس.
سه‌شنبه 1403/05/02 Tuesday - 2024 23 July الثلاثاء ، 17 محرّم ، 1446
ساعت
رئیس اداره حفاظت محیط زیست خواف:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خواف گفت: در ۲۰ سال گذشته به اندازه‌ای که به پیشرفت‌های صنعتی و معدنی در شهرستان خواف توجه شده به حوزه پایش زیست‌محیطی و تامین نیرو و تجهیزات مورد نیاز این بخش توجه نشده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «صبح توس»؛ سعید شفیعیان امروز به‌مناسبت هفته محیط زیست در نشست خبری با حضور خبرنگاران از وجود ۱۸ هزار عرصه تخریب شده «پلاسری» سنگ‌آهن در سنگان خواف خبر داد.

وی افزود: این عرصه‌های تخریب شده به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مساحت در استان خراسان رضوی، بستری برای ایجاد یک کانون بزرگ گرد و غبار انسان‌ساز فراهم کرده است، همچنین این شهرستان در مسیر بادهای ۱۲۰ روزه و برخوردار از گونه‌های متنوع زیست‌محیطی است.

شفیعیان تصریح کرد: در ۲۰ سال گذشته به اندازه‌ای که به پیشرفت‌های صنعتی و معدنی در شهرستان خواف توجه شده به حوزه پایش زیست‌محیطی و تامین نیرو و تجهیزات مورد نیاز این بخش توجه نشده است.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست خواف ادامه داد: ۶۵ مورد آزمایش و نمونه‌برداری آب و هوا در یک سال گذشته در شهرستان خواف انجام شده که این میزان در مقایسه با آزمایش‌های مشابه پارسال ۵۴ درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: افزون بر ۹۰ درصد اخطاریه‌های زیست محیطی این شهرستان در این مدت مربوط به آلودگی هوا و ایجاد گرد و غبار توسط واحدهای تولیدی بود و آلودگی آب و خاک و آلودگی صوتی در ردیف‌های بعدی قرار دارند.

شفیعیان اظهار کرد:‌ دو طرح زیست‌محیطی در بخش‌های پایش آلودگی هوا و گرد و غبار در یک سال گذشته با صرف اعتبار ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در شهرستان خواف به بهره‌برداری رسید و ۴۰۰ میلیارد ریال نیز برای راه‌اندازی ایستگاه سیار پایش گرد و غبار این شهرستان تخصیص یافت که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی از ۱۸۷ مورد بازدید از واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی و خدماتی خواف خبر داد و افزود:‌ ۱۴۷ اخطاریه برای این واحدها صادر و گرد و غبار هوا بیشترین اخطاریه‌های زیست‌محیطی را به خود اختصاص می‌دهد.

بازداشت ۳۷ شکارچی غی مجاز در خواف

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خواف از بازداشت ۳۷ شکارچی غیرمجاز در یک سال گذشته خبر داد و گفت:‌ این افراد بعد از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و هشت شکارچی نیز قبل از انجام شکار متوقف شدند.

به گفته شفیعیان، در مجموع ۱۰ سلاح از متخلفان کشف و ضبط شد.

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
نظرات

آخرین اخبار