رسول اکرم (ص‌): حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس.
سه‌شنبه 1403/03/08 Tuesday - 2024 28 May الثلاثاء ، 20 ذو القعدة ، 1445
ساعت
1403-01-12 09:58 شماره خبر : 6450 https://sobhtoos.ir/short/NKQZK 0
امام جمعه تربت‌حیدریه:

امام جمعه تربت‌حیدریه گفت: شرکت‌های کلان و ثروتمند همه در اختیار دولت است، لذا باید دولت تصدی گری را کنار بگذارد تا مردم برای رفع مشکلات اقتصادی وارد صحنه شوند.

حجت‌الاسلام سید محمد معلمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «صبح‌توس»؛ در تبیین تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم اظهار کرد: انتخاب شعار سال توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با مشورت کارشناسان خبره و اهل فن انجام می‌شود و در یک دهه اخیر معظم‌له روی موضوع تولید نیز تاکید فراوان داشتند. 

وی تصریح کرد: این بدان معناست وقتی که تولید در کشور رونق پیدا کند قطعا مشکلات بیکاری، درآمدزایی، صادرات و حتی مشکلات اجتماعی به تبع آن نیز حل می‌شود، بنابراین امسال هم رهبرانقلاب روی موضوع تولید با مشارکت مردم نیز تاکید دارند. 

امام جمعه تربت‌حیدریه ادامه داد: مشارکت مردم بدان معناست که در همه جوامع موثر‌ترین نقش را مردم ایفا می‌کنند، لذا اگر مردم از صحنه فعالیت‌های اقتصادی کنار گذاشته شوند یقینا تبعات منفی آن‌ گریبان جامعه را خواهد گرفت، لذا این میزان ظرفیت که در دل مردم نهفته‌است با مردمی‌کردن تولید عمده مشکلات اقتصاد حل می‌شود. 

معلمی بیان داشت: امروز دشمن متوجه شده که حضور مردم مشکلات را حل می‌کند و اگر دشمن در کودتاها، فتنه‌ها و جنگ شکست خورده به خاطر آن‌ است که مردم در صحنه حضور داشتند، اما در حوزه اقتصاد هنوز مشارکت مردم رقم نخورده‌است. 

وی با بیان اینکه ریشه اصلی مشکلات اقتصادی کشور تصدی‌گری دولت است، افزود: شرکت‌های کلان و ثروتمند همه در اختیار دولت است، لذا باید دولت تصدی گری را کنار بگذارد تا مردم برای رفع مشکلات اقتصادی وارد صحنه شوند. 

امام جمعه تربت‌حیدریه خاطرنشان کرد: اینکه رهبری راه نجات کشور را تولید با مشارکت مردم عنوان می‌کنند بسیار حائز اهمیت است، لذا مسئولان در دولت و مجلس وظیفه دارند با تصویب و اجرای قانون، اقتصاد را در اختیار مردم بگذارند، این به معنای پول پاشی نیست و باید مقررات دست و پاگیر را برطرف کنند و با قاچاق کالا و ارز نیز مبارزه جدی داشته‌باشند. 

مبارزه با واردات بی‌رویه و فساد، مقابله با کارشکنی‌های اداری و پرهیز از سفته بازی و سوداگری‌های زیان‌بخش و اعمال معافیت مالیاتی برای تولید کنندگان، بخشی از اقدامات زیر ساختی است که معلمی به آن‌ اشاره کرد. 

وی نظارت دولت را بسیار مهم و اساسی دانست و افزود: البته این به‌منزله دخالت نیست و دولت باید تا می‌تواند تصدی‌گری را کنار بگذارد و مردم را در اقتصاد نیز دخیل کند. 

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار