رسول اکرم (ص‌): حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس.
سه‌شنبه 1403/03/08 Tuesday - 2024 28 May الثلاثاء ، 20 ذو القعدة ، 1445
ساعت
1403-02-05 07:50 شماره خبر : 6716 https://sobhtoos.ir/short/VJq8A 0
رئیس دانشگاه تربت‌حیدریه خبر داد:

رئیس دانشگاه تربت‌حیدریه از اضافه‌شدن رشته مهندسی آب، آبیاری و زهکشی به دفترچه کنکور ۱۴۰۳ به عنوان اولین رشته مقطع دکتری تخصصی «phd» در این دانشگاه خبر داد.

عباس خاشعی سیوکی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «صبح توس»؛ اظهار کرد: یکی از اولویت‌های کشور اهمیت به حل بحران آب است و با توجه به مأموریت ویژه دانشگاه تربت‌حیدریه در امور کشاورزی، پژوهشگران و اساتید متخصص دانشگاه تربت‌حیدریه توان علمی خود را در رفع این بحران بکار گرفته‌اند. 

وی از اضافه‌شدن رشته مهندسی آب، آبیاری و زهکشی به دفترچه کنکور ۱۴۰۳ به عنوان اولین رشته مقطع دکتری تخصصی «phd» در این دانشگاه خبر داد و افزود: مقطع دکترای مهندسی آب، آبیاری و زهکشی که به تصویب شورای گسترش آموزش عالی وزارت رسیده است، دریچه‌ای برای توسعه علم و تحقیقات بیشتر در منطقه شرق کشور فراهم می‌کند. 

خاشعی گفت: بر همین اساس و با توجه به بحران خشکسالی در منطقه شرق کشور و لزوم تسریع در امر تحقیق و پژوهش، از مهرماه ۱۴۰۳ دانشگاه تربت‌حیدریه در این رشته‌ها دانشجو می‌پذیرد. 

اضافه‌شدن ۳ رشته جدید به دانشگاه آزاد تربت‌حیدریه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تربت‌حیدریه گفت: سه رشته «شیمی کاربردی، شیمی مواد غذایی و ریاضی جبر» برای اولین‌بار در مهرماه در این واحد دانشگاهی پذیرش دانشجو دارد. 

محمد حاتمی بیان کرد: پیرو انتشار کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی دوره دکتری «Ph. D.» سال ۱۴۰۲ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، دانشگاه آزاد اسلامی تربت‌حیدریه در رشته‌های ذیل به دو صورت با آزمون و بدون آزمون «ویژه استعدادهای درخشان» دانشجو می‌پذیرد: 

وی اظهار کرد: این رشته‌ها شامل؛ زبان و ادبیات فارسی، تاریخ و تاریخ اسلام، فقه و مبانی حقوق اسلامی، برنامه‌ریزی درسی، مدیریت آموزشی، حقوق خصوصی، مدیریت بازرگانی و مدیریت بازاریابی، آموزش زبان انگلیسی، فلسفه تعلیم‌وتربیت، شیمی کاربردی، ریاضی و جبر، علوم و مهندسی صنایع غذایی و شیمی مواد غذایی است. 

منطقه تربت‌حیدریه به‌عنوان قطب علمی آموزشی جنوب خراسان رضوی دارای ۷ مرکز دانشگاهی شامل: دانشگاه دولتی، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه آزاد‌ اسلامی، دانشگاه پیام‌نور، دانشگاه علمی‌کاربردی و دانشگاه فنی مهندسی است.

همچنین بالغ بر ۱۲ هزار دانشجو در این مراکز علمی با حضور ۲۵۰ استاد عضو هیئت‌علمی تا مقطع دکتری تحصیل و تدریس می‌کنند.

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار