رسول اکرم (ص‌): حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس.
سه‌شنبه 1403/05/02 Tuesday - 2024 23 July الثلاثاء ، 17 محرّم ، 1446
ساعت
مدیرکل منابع طبیعی خراسان رضوی:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: بیشترین کمک در زمینه نگهداری از مراتع‌ و‌ طبیعت در برابر حریق و حوادث را مردم طبیعت دوست می‌توانند انجام دهند.

محسن فنودی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «صبح توس»؛ در رابطه با اجرای مانور اطفای حریق در رشتخوار اظهار داشت: شهرستان‌های منطقه ۲ استان خراسان رضوی، ادارات منابع طبیعی شهرستان‌ها امروز اینجا در روستای کریم‌آباد رشتخوار گرد هم آمدند تا مانور اطفاء حریق از مراتع رو داشته باشیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی در ادامه افزود: با توجه به وضعیت بارش‌های خوب سال جاری مراتع ما در سطح استان خراسان وضعیت پوشش گیاهی بسیار خوبی دارند، با این مانور درواقع این آمادگی را پیدا می‌کنیم که خدایی ناکرده اگر حریقی در مراتع اتفاق افتاد، بتوانیم این ۶ و نیم میلیون هکتار از وسعت اراضی استان را پوشش و از آن حفاظت کنیم و ترویج و فرهنگ پیشگیری را رواج و کنترل کنیم.

 وی در ادامه ضمن درخواست از همکاری مردم عزیز هم شهرستان رشتخوار و هم شهرستان‌های منطقه ۲ استان بیان داشت: یگان‌های حفاظت منابع طبیعی شهرستان‌های تربت‌حیدریه، خواف، تربت‌جام، تایباد، گناباد دورهم جمع شدیم و ما از همه مردم عزیز خواهش داریم که کمک و پیشگیری کنند به‌ویژه در ایام تعطیل و فراغتی که به طبیعت می‌روند، استفاده کنند؛ ولی حتماً مراقب باشند؛ چون مراتع و این سرزمین مربوط به خودشان است.

فنودی در پایان یادآور شد: ما وظیفه‌مان نگهداری از مراتع و طبیعت است و بیشترین کمک در این زمینه را مردم عزیز می‌توانند جهت پیشگیری از حریق انجام دهند، درواقع مراتع را دام‌های خود مردم چرای می‌کنند و همه مردم ما بهره‌برداری از محصولات مرتعی را به نحوی دارند، این‌ها لزوم دارد که ما از این مراتع مراقبت کنیم.

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
نظرات

آخرین اخبار