رسول اکرم (ص‌): حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس.
سه‌شنبه 1403/03/08 Tuesday - 2024 28 May الثلاثاء ، 20 ذو القعدة ، 1445
ساعت
1403-02-24 20:23 شماره خبر : 6922 https://sobhtoos.ir/short/VdKb5 0

نازنین فاطمه عیدان قهرمان مسابقات نوجوانان آسیا به شهرستان گناباد زادگاهش سفر کرد و مورد استقبال مردم قرار گرفت.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «صبح توس»؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم، ۷ اردیبهشت‌ماه امسال بود که کسب مدال طلای مسابقات دو و میدانی جوانان آسیا و بالا رفتن پرچم ایران برای ملت ایران غرورآفرین شد. نازنین فاطمه عیدیان در دوی ۴۰۰ متر مانع ضمن شکستن رکورد ملی جوانان و بزرگسالان ایران برای اولین بار طلایی شد و یک مدال تاریخی برای کشورمان کسب کرد.

عیدیان موفق شد با ثبت حد نصاب ۵۸. ۸۶ ثانیه زودتر از سایر رقبای خود از خط پایان عبور کند و مدال طلای این رقابت‌ها را به دست آورد؛ این برای اولین بار است که دختران دو و میدانی ایران توانسته‌اند در قهرمانی جوانان آسیا مدال طلا کسب کنند.

شب گذشته مردم گناباد میزبان این دختر قهرمان ایران و آسیا بودند و به دعوت مسئولان گناباد عیدیان به زادگاهش شهرستان گناباد سفر کرد. استقبال از این قهرمان ملی در فرودگاه شهدای گناباد و با حضور مسئولان و خانواده شهدا انجام شد و این قهرمان ایران با حضور در سالن کوثر دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جشن روز دختر شرکت کرد و از سوی مسئولان گناباد تجلیل شد.

خوشحالم که اصالتم به گناباد برمی‌گردد

نازنین فاطمه عیدیان کاخکی قهرمان ارزنده گنابادی در مسابقات دو و میدانی۴۰۰متر آسیا در مراسم استقبالش در سالن کوثر دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: درب خانه مردم کاخک و گناباد از اذان صبح تا اذان مغرب به روی همه باز است و این نشانه مهر و محبت و مهمان‌نوازی مردم این خطه است.

وی ادامه داد: خیلی خوشحال هستم که اصالتم به گناباد برمی‌گردد و از همه کسانی که تاکنون برای موفقیت من زحمت کشیدند و همچنین از مردم خوب گناباد که در ایام مسابقات به من پیام دادند تشکر می‌کنم و سپاسگزارم که امروز مهربانانه از من استقبال کردید.

این قهرمان آسیا عنوان کرد: آخر این هفته سالگرد عروج پدرم است و من مدالم را به روح پدرم تقدیم می‌کنم؛ ‌امیدوارم از این اتفاق خوشحال باشد.

پس از این مراسم عیدیان قهرمان مسابقات دو و میدانی جوانان آسیا در شهر کاخک شهرستان گناباد زادگاه پدریش حاضر و مورد استقبال شهروندان این شهر نیز قرار گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر کاخک در خصوص این مراسم تسنیم گفت: خانواده عیدیان از بزرگان این شهر هستند و پدر‌ وی از جانبازان سرافراز بودند که سال گذشته به رحمت خدا رفتند.

حجت‌الاسلام حمید مقیمیان ادامه داد: تکریم و بزرگداشت قهرمانان ملی وظیفه ماست و روزی که این دختر ایران با حجاب کامل مدال طلا گرفت و پرچم ایران را بالای سر برد نام و آوازه گناباد و کاخک را جهانی کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر کاخک بیان کرد: به پاس این قهرمانی ارزنده، شورای اسلامی شهر کاخک تصمیم گرفت یک بلوار را به نام این قهرمان ملی نام‌گذاری کند که این موضوع با حضور وی امروز انجام شد.

حضور بر مزار شهدا و زیارت امامزاده سلطان محمد عابد کاخک از دیگر برنامه‌های این قهرمان آسیا در سفر به شهرستان گناباد بوده که وی پس از این حضور به دلیل برنامه تمرینی و آمادگی برای حضور در المپیک به تهران بازگشت.

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار