رسول اکرم (ص‌): حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس.
پنج‌شنبه 1403/02/06 Thursday - 2024 25 April الخميس ، 16 شوّال ، 1445
ساعت
1402-11-21 15:52 شماره خبر : 5937 https://sobhtoos.ir/short/NEJ24 0
همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی صورت گرفت:

همزمان با دهمین روز از دهه مبارک فجر ۶ طرح عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ‌بر ۱۵ میلیارد تومان در شهرستان رشتخوار افتتاح و بهره‌برداری شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «صبح توس»؛ هم‌زمان با دهمین روز از دهه مبارک فجر ۶ طرح عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ‌بر ۱۵ میلیارد تومان در رشتخوار افتتاح و بهره‌برداری شد.

کلنگ پروژه سایت «۴G» در روستای مهدی‌آباد به زمین خورد

امروز هم‌زمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر با حضور جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی و اهالی روستا، پروژه سایت «۴G» روستای مهدی‌آباد رشتخوار با اعتبار تخصیصی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کلنگ‌زنی شد.

حسین باهوش فرماندار رشتخوار در این مراسم گفت: از هفته دولت تاکنون در سطح شهرستان ۶۶ پروژه افتتاح و بهره‌برداری شده است.

وی افزود: تأکید داریم وقتی کلنگ یک پروژه به زمین می‌خورد، در ابتدا بودجه آن تأمین شود تا پروژه برای مدت طولانی روی زمین‌ نماند.

به گفته رئیس اداره مخابرات رشتخوار، این پروژه تا هفته دولت ۱۴۰۳ تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد شد.

 رونمایی از کتاب غول و غول مزنگ و افتتاح اتاق بازی‌های فکری و رومیزی

امروز هم‌زمان با دهه مبارک فجر، اتاق بازی‌های فکری و رومیزی کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره) با حضور جمعی از مسئولان و فرهنگیان افتتاح شد.

رونمایی از کتاب غول و غول مزنگ نوشته دانش‌آموز سرکار خانم وجدانی برگرفته از قصه‌های قدیمی و روایت‌شده از پدربزرگان و مادربزرگ‌های در منطقه است، که به رشته تحریر درآمده است.

بازدید از اتاق بازی‌های فکری از دیگر برنامه‌های امروز کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره) بود.

آیین افتتاح و بهره‌برداری از 3 طرح عمرانی و خدماتی شهرداری

امروز و هم‌زمان با دهمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی سه  پروژه عمرانی و خدماتی شهرداری رشتخوار با اعتباری بالغ‌بر ۷ ميليارد تومان با حضور فرماندار، امام‌جمعه شهرستان و جمعی از مسئولان ادارات‌ و کارکنان شهرداری افتتاح و بهره‌برداری شد.

گفتنی است؛ پروژه‌های زیرسازی و آسفالت معابر شهری با مساحت ۱۵ هزار مترمربع و اعتبار ۵ میلیارد تومان، بهسازی و زيباسازی میدان نماز با مساحت یک‌هزار و 320 مترمربع و اعتبار یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان، بهسازی و زيباسازی میدان شریعتمدار با مساحت ۳۲۰ مترمربع و اعتبار ۶۸۰ میلیون تومان از پروژه‌هایی بود که به‌صورت هم‌زمان و نمادین در شهر رشتخوار به بهره‌برداری رسید.

ضمناً ۱۲ هزار ۵۰۰ مترمربع از معابر شهری زیرسازی شده و آماده آسفالت است و همچنین زیباسازی بلوارهای سطح شهر، ساماندهی و مرمت سردکن کشتارگاه شهرداری با اعتبار بیش از ۱۰۰ میلیون تومان و افزایش محدوده بافت فرسوده شهری از سایر اقداماتی بوده که در حوزه شهرداری اتفاق افتاده است.

افتتاح واحد مزرعه گاو شیری صنعتی در روستای عباس‌آباد فرامیشان 

امروز هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر، پروژه مزرعه گاو شیری صنعتی ۱۰۱ رأسی با اعتباری بالغ‌بر ۴ میلیارد تومان با حضور جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی در روستای عباس‌آباد فرامیشان رشتخوار افتتاح شد.

گفتنی است؛ ۱۰ واحد دام سنگين صنعتی در شهرستان‌ رشتخوار فعال بوده و ۸۰ هزار دام سبک و تعداد ۸۰۰ دام سنگین در شهرستان موجود است.

واحد گاوداری صنعتی ۱۰۱ رأسی فروغی دارای ۵۰ رأس دام مولد و شیری است و با اعتباری بالغ‌بر ۴ میلیارد تومان برای چهار نفر به‌صورت مستقیم و پنج نفر غیرمستقیم اشتغال‌ ایجاد کرده است.

تولید روزانه این مجموعه ۸۵۰ کیلوگرم شیر و همچنین ۱۴ تن گوشت قرمز در سال است.

انتهای خبر/

بهره‌برداری از ۶ طرح عمرانی در رشتخوار
بهره‌برداری از ۶ طرح عمرانی در رشتخوار
بهره‌برداری از ۶ طرح عمرانی در رشتخوار
اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار