رسول اکرم (ص‌): حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس.
سه‌شنبه 1403/05/02 Tuesday - 2024 23 July الثلاثاء ، 17 محرّم ، 1446
ساعت
معاون وزیر کشور خبرداد؛

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: تا پایان امسال ۳۲۰۰ پروژه به ارزش ۳ هزار همت در سطح کشور کلنگ‌زنی و به بهره‌برداری می‌رسد که از این تعداد ۶۲۸ پروژه افتتاحی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «صبح توس»؛ مهدی جمالی‌نژاد عصر امروز در آئین آغاز عملیات اجرایی فاز ۳ نهضت ملی مسکن در تربت‌حیدریه اظهار کرد: شاخص اقتدار هر کشوری به سه قدرت بستگی دارد، ابتدا قدرت خدادادی که خیلی از کشورها از این مولفه به خوبی برخورداند، اعم از اقلیم مناسب، نفت و گاز و کشاورزی و سایر عرصه‌ها که بسیار ارزشمند است، در عین حال به تنهایی اقتدار ایجاد نمی‌کند، بنابراین در شاخص اقتدار پائین هستند. 

 

وی قدرت دوم را قدرت اکتسابی عنوان کرد و افزود: این قدرت شامل مسایل دانشی، هسته‌ای، موشکی و موضوعاتی همچون هوافضاست، اما در کنار قدرت خدادادی هر دو نمی‌تواند اقتدار را تثبیت کنند. 

 

 رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: آنچه که بسیار مهم است و در کنار قدرت خدادادی و اکتسابی می‌تواند تثبیت کننده اقتدار باشد، قدرت گفتمانی است، همان گفتمانی که انقلاب با آن به پیروزی رسید و گفتمان نه شرقی و نه غربی بر کشور حاکم شد. 

 

جمالی‌نژاد بیان کرد: این گفتمان چتر خود را در سازندگی کشور هم سیطره زده و با وجود اینکه در شرایط سخت تحریم‌ها هستیم تا پایان امسال ۳۲۰۰ پروژه به ارزش ۳ هزار همت تا در سطح کشور کلنگ‌زنی و به بهره‌برداری می‌رسد که از این تعداد ۶۲۸ پروژه افتتاحی است. 

 

خراسان رضوی رتبه نخست تامین زمین در طرح نهصت ملی مسکن 

 

مدیرکل مسکن و شهرسازی خراسان رضوی گفت: از ابتدای شروع به کار طرح نهضت ملی مسکن در کشور برای ساخت حدود ۱۲۷ هزار واحد مسکونی، تامین اراضی شناسایی ۱۰۰ هزار واحد آن در سامانه ثبت شده‌است. 

 

وحید داعی افزود: با توجه به سیاست دولت در چهار بخش حمایتی، بافت فرسوده، روستایی و طرح نهضت ملی مسکن، تاکنون ۵۶ هزار واحد از جنس نوسازی واحد فرسوده انجام شده که از این حیث رتبه دوم بازآفرینی شهری در کشور را به خود اختصاص دادیم. 

 

وی بیان کرد: در طرح نهضت ملی مسکن برای حدود ۱۲۷ هزار واحد مسکونی، اراضی شناسایی شده که ۱۰۰ هزار واحد آن ثبت سامانه و از این حیث نیز رتبه اول کشور را داریم. 

 

وی گفت: برای حدود ۳ هزار هکتار از این اراضی قرارداد آماده سازی با شهرداری‌ها منعقد شده که از جمله آن همین سایت اراضی سوچاب است که حدود ۳۰۰ قطعه آن به طرح جوانی جمعیت اختصاص دارد و از این حیث هم حائز رتبه نخست در نهضت ملی مسکن در کشور هستیم. 

 

داعی گفت: در حال حاضر ۱۴۰ هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن در استان از مرحله فونداسیون تا مرحله نازک‌کاری مشغول به کار هستند. 

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
نظرات

آخرین اخبار