رسول اکرم (ص‌): حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس.
سه‌شنبه 1403/05/02 Tuesday - 2024 23 July الثلاثاء ، 17 محرّم ، 1446
ساعت
با حضور معاون وزیر بهداشت؛

بیمارستان ۳۲ تختخوابی راشد زاوه به‌عنوان نخستین یادگار ابراهیم که از ۵ خرداد امسال به مردم محروم این منطقه خدمات ارایه می‌دهد، دقایقی قبل با حضور کریمی، معاون درمان وزیر بهداشت به صورت رسمی‌افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «صبح توس»؛ به نقل از «تابان تربت»؛ حسین ابراهیمی‌پور، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه صبح امروز در آئین افتتاح این بیمارستان اظهار داشت: این بیمارستان دارای ۲۰ هزار متر مربع زیربناست که برای ساخت آن دو هزار میلیارد ریال هزینه شده و از روز شنبه ۵ خردادماه ۱۴۰۳ به عموم مردم خدمات ارائه می‌دهد.

وی تصریح کرد: بیمارستان راشد زاوه مجهز به امکانات و تجهیزات به صورت کاملاً ایرانی بوده و خدمات مختلف درمانی به عموم مردم ارائه می‌کند که بخش بزرگی از آن یادگار دولت سیزدهم و سیدالشهدای خدمت شهید آیت‌الله رئیسی است.

ابراهیمی‌پور با بیان اینکه این بیمارستان به حدود ۸۰ هزار نفر در زاوه خدمت‌رسانی می‌کتد، گفت: بخش عمده‌ای از مردم این شهرستان برای پیگیری فعالیت‌های درمانی خود در حوزه تخصصی از دور‌‌ترین نقطه این شهرستان، حدود ۸۰ کیلومتر را طی مسیر کرده و به مراکز درمانی در شهرستان همجوار تربت حیدریه مراجعه می‌کردند.

صبح امروز محمد مخبر سرپرست نهاد ریاست جمهوری در سفری به خراسان رضوی با استقرار در استانداری به صورت ویدیو کنفرانس طرح‌های عمرانی در قالب پویش یادگار ابراهیم را افتتاح می‌کنند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با تحت پوشش قراردادن شهرستان‌های تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۴۰۰ هزار نفر در جنوب خراسان رضوی خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی ارایه می‌کند.

این دانشگاه ۲ بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی و ۱۹۰ تختخوابی امام حسین علیه‌السلام و شهدای نهم دی در تربت‌حیدریه و دو بیمارستان ۳۲ تختخوابی راشد و امام رضا علیه السلام در زاوه و مه‌ولات دارد.

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
نظرات

آخرین اخبار