رسول اکرم (ص‌): حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس.
سه‌شنبه 1403/05/02 Tuesday - 2024 23 July الثلاثاء ، 17 محرّم ، 1446
ساعت
معاون وزیر بهداشت عنوان کرد؛

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: از ابتدای دولت سیزدهم نهضت ساخت بیمارستان به‌ویژه در مناطق محروم قوت گرفت و در کمتر از سه سال ۱۷ هزار تخت بیمارستانی نیز اضافه شد.

سعید کریمی صبح امروز در حاشیه افتتاح بیمارستان راشد زاوه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «صبح توس»؛ به نقل از «تابان تربت»؛ اطهار کرد: وزارت بهداشت برای توسعه مراکز درمانی به خصوص در مناطق کمتر برخوردار برنامه ویژه‌ای دارد و افتتاح این مرکز درمانی در شهرستان زاوه از این دست پروژه‌ها بود. 

وی با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه ۳۰۰ تخت بیمارستانی اضافه شده، افزود: برای ساخت بیمارستان راشد زاوه 2هزار میلیارد ریال هزینه شده‌است.

کریمی بیان کرد: در کمتر از 3 سال دولت سیزدهم در نهضت بیمارستان‌سازی به ۱۷ هزار تخت رسیدیم که معادل ۱۳ درصد مراکز درمانی قبل و بعد از انقلاب است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم هدف اجرای عدالت است، گفت: بر همین اساس سالانه ۳۸۰ قلم تجهیزات پزشکی خریداری و اغلب در مناطق کم‌برخوردار توزیع می‌شود.

کریمی در خصوص کمبود پزشک متخصص در مناطق محروم و توزیع عادلانه پزشکان گفت: سیاست وزارت بهداشت برای تامین نیروی متخصص بیمارستان‌های کشور بر مبنای مناطق محروم است، لذا برای شهرهای مثل تهران و البرز توزیع فارغ‌التحصیلان پزشکی ممنوع است و بیشتر به سمت مناطق می‌فرستیم.

معاون وزیر بهداشت گفت: سالانه نزدیک به 2 هزار و ۸۰۰ متخصص در کشور توزیع می‌شود و امسال هم بر همین اساس شهریور توزیع پزشک داریم.

صبح امروز محمد مخبر سرپرست نهاد ریاست جمهوری در سفری به خراسان رضوی با استقرار در استانداری به صورت ویدیو کنفرانس طرح‌های عمرانی در قالب پویش یادگار ابراهیم را افتتاح می‌کنند.

بیمارستان ۳۲ تختخوابی راشد زاوه با زیربنای ۲۰ هزار متر مربع و اعتبار ۲۰۰ میلیارد نومان صبح امروز به بهره‌برداری رسید.

انتهای خبر/

اخبار مرتبط
نظرات

آخرین اخبار