رسول اکرم (ص‌): حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس.
پنج‌شنبه 1403/03/24 Thursday - 2024 13 June الخميس ، 7 ذو الحجة ، 1445
ساعت
1403-03-08 11:21 شماره خبر : 7206 https://sobhtoos.ir/short/Vm8QB 0
رئیس سازمان کتابخانه‌های آستان قدس رضوی خبر داد:

رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: ۶ هزار جلد کتاب در قفسه‌های کتاب کتابخانه‌های آستان قدس رضوی است که از شهید جمهور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به یادگار مانده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «صبح توس»؛ به نقل از آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام سید جلال حسینی، این امر را در راستای حمایت‌های بی‌دریغ و صمیمانه شخص آیت‌الله رئیسی از کتاب و کتاب‌خوانی عنوان کرد و اظهار داشت: کتابخانه حرم مطهر یکی از مراکز مدنظر آن شهید بود و این توجه در دوران مقام قوه قضائیه ایشان و ریاست‌جمهوری نیز ادامه داشت. 

وی افزود: ایشان در مدت زعامت مقام تولیت آستان قدس رضوی، بیش از ۳ هزار نسخه کتاب از کتاب‌های اهدایی به دفتر تولیت را به کتابخانه حرم مطهر رضوی اهدا کردند و بعد از این دوران نیز از سوی ایشان قریب به ۳ هزار نسخه دیگر از منابع مطالعاتی چاپی نیز به این مجموعه اهدا شده است. 

حسینی، ابلاغ «سند ملی خواندن و ترویج مطالعه مفید» که باهدف تبیین مأموریت‌های دستگاه‌های ۲۳گانه برای دسترسی آسان شهروندان به مواد خواندنی مناسب، توسعه مهارت‌های خواندن و رفع موانع عمومی‌سازی فرهنگ مطالعه صورت گرفته است را در راستای توجه ایشان به توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی برشمرد. 

رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی تصریح کرد: بر مبنای این سند با توجه به  شرایط فعلی جهان و منطقه که تهاجم فرهنگی به‌عنوان بخشی از گفتمان جنگ ترکیبی نظام سلطه علیه انقلاب اسلامی به دنبال تضعیف پایه‌های هویتی جامعه اسلامی است، برنامه‌ریزی برای کتاب و کتاب‌خوانی را بسیار حیاتی و ضروری دانسته است. 

گفتنی است؛ علوم اسلامی، اهل‌بیت (ع)، علوم قرآن و حدیث، علوم‌انسانی، علمی، تاریخی اعم از تاریخ سیاسی کشور، اسلام، ایران و جهان، سیاسی، اجتماعی، دفاع مقدس، تربیتی، اقتصادی، آستان قدس رضوی، عقاید، خانواده، فقهی از جمله موضوعات منابع اهدایی به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار