رسول اکرم (ص‌): حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس.
پنج‌شنبه 1403/03/24 Thursday - 2024 13 June الخميس ، 7 ذو الحجة ، 1445
ساعت
1403-03-22 09:58 شماره خبر : 7364 https://sobhtoos.ir/short/VbPw7 0
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تربت حیدریه:

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تربت حیدریه از اخلاص، روحیه جهادی، مردم‌داری و شوق خدمت به عنوان شعارهای اصیل انقلاب اسلامی‌ یاد کرد و گفت: شهید رئیسی و شهدای خدمت احیاگر و مظهر شعارهای انقلاب بودند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «صبح توس»؛ به نقل از تابان تربت، علی یعقوبیان اظهار کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی و حتی قبل از آن در مکتب امام راحل و انقلاب مردمی ایران، شعارها و راهبردهای از همان ابتدا در اذهان شکل گرفت که انقلاب اسلامی متعلق به پابرهنگان و مستضعفان و فریادرس مظلومان عالم است. 

 وی تصریح کرد: در مکتب امام راحل که برگرفته از مکتب اسلام ناب محمدی «صلی‌الله» است شاگردانی مانند شهید بهشتی، شهید مطهری و شهید رئیسی تربیت شدند که هر کدام به تنهایی در حوزه کاری خود احیا کننده شعارهای انقلاب اسلامی بودند. 

یعقوبیان از شهید رئیسی به عنوان یکی از تربیت‌یافتگان اصیل امام و انقلاب یاد کرد و افزود: در سیره زندگی شخصی و همچنین فعالیت‌های اداری در مناصب مختلف هیچگاه کوچک‌ترین انحرافی مشاهده نشد و آنچه‌ که موازین شرع و اسلام و قانون بود توسط این شهید خدمت به‌صورت کامل اجرا می‌شد. 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تربت حیدریه از اخلاص، روحیه جهادی، مردم‌داری و شوق خدمت به عنوان شعارهای اصیل انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: شهید رئیسی و شهدای خدمت مظهر شعارهای انقلاب بودند. 

وی به نخستین شاخصه این شهید گران‌قدر اشاره کرد و افزود: در باب اخلاص شهید رئیسی می‌توان از همان ابتدای ورودش به صحنه مناظرات انتخاباتی اشاره کرد که هیچگاه پاسخ طعنه زنندگان، بدخواهان و بسیاری از تهمت‌هایی که به سیدالشهدای خدمت روا داشتند را نداد و همه را به تقوا، صبر و متانت نیز توصیه می‌کرد، کمااینکه در مناصب قبلی هم این‌گونه رفتاری داشت.

یعقوبیان ادامه داد: اخلاص شهید رئیسی یکی از مؤلفه‌هایی بود که بعد از تحویل دولت به کمک او آمد و بسیاری از موانع و گره‌های بسته کشور را با همین روحیه مدیریت کرد و توانست یک ریل‌گذاری جدیدی در روند خدمت‌رسانی پایه‌گذاری کند. 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تربت حیدریه اضافه کرد: تحقق روحیه جهادی از دیگر شعارهای انقلاب اسلامی بود که در شهید رئیسی و دولت خدمتگزار سیزدهم به منصه ظهور رسید، در عین حال شهید رئیسی و همچنین شهید امیر عبدالهیان با روحیه جهادی و کار شبانه‌روزی کمر همت بستند تا مشکلاتی را که تقریباً یک دهه به مذاکره و رابطه با آمریکا گره زده‌ بودند را یکی پس از دیگری باز کنند. 

وی با اشاره به اینکه اوج این روحیه جهادی و خستگی‌ناپذیر را می‌توان در سفرهای متعدد استانی به‌ویژه استان‌های محروم و کم‌برخوردار مشاهده کرد، افزود: شهید رئیسی با چندین سفر به استان‌های سیستان و بلوچستان و خوزستان و دیگر استان‌های کشور که سراغ نداریم رئیس‌جمهوری به این میزان برای آنها دغدغه داشته باشد یک پایه و اساسی را ریل‌گذاری کرد که مردم و بخصوص کسانی که درکی از انقلاب اسلامی نداشتند از نزدیک با شعارها و مؤلفه‌های انقلاب آشنا‌ شدند. 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تربت حیدریه از دیگر شاخصه شهید رئیسی که برگرفته از شعارهای انقلاب یعنی مردم‌داری، مردم‌داری و شوق خدمت یاد کرد و گفت: برای شهدای خدمت و به‌خصوص شهید رئیسی رضای خداوند متعال که در رضایت مردم نهفته است اولویت داشت، لذا در تمام دوران کمتر از ۳ سال دوران ریاست‌جمهوری و در تمام فعالیت‌های این شهید بزرگوار نشانی از شوی تبلیغاتی یا انتخاباتی را ندیدیم و اعتقاد داشت تا زمانی که در مناصب حکومتی توفیق خدمتگزاری برای مردم مهیا هست باید با تمام توان خدمت صادقانه کرد. 

انتهای خبر/

 

اخبار مرتبط
نظرات
آخرین اخبار