شماره : 760
4 / 1 / 1402 - 13:08

امام جمعه تربت‌جام؛؛

ماه رمضان فرصت خوبی برای خودسازی است.

امام جمعه تربت‌جام گفت: اگر كسى مراقب خود باشد، مواظب باشد كارهاى ممنوع و كارهايى را كه خلاف اسلام است، انجام ندهد و راه خدا را با جديت بپيمايد، موفق می‌شود؛ اين همان خودسازى دائمى است.؛

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین اسلامی امام جمعه شهرستان تربت‌جام در نماز جمعه عبادی و سیاسی این هفته با سفارش به تقوای الهی به خود و نمازگزاران با بیان اینکه ماه رمضان فرصت خوبی برای خودسازی است اظهار داشت: اگر کسى مراقب خود باشد، مواظب باشد کارهاى ممنوع و کارهایى را که خلاف است، انجام ندهد و راه خدا را با جدیت بپیماید، موفق می‌شود؛ این همان خودسازى دائمى است و برنامه اسلام، متناسب با همین خودسازى، به طور دائم است.

وی تصریح کرد: گرفتارى‏ها زیاد است و همه گرفتاریم گرفتارى زندگى، گرفتارى معاش، گرفتارى امور شخصى، گرفتارى اهل و اولاد و انواع گرفتارى‏ها مانع میشود که ما به خودمان، آن چنان که شایسته است، برسیم؛ لذا ماه رمضان، فرصت مغتنمى است؛ این ماه را از دست ندهید، مقصودم این است که اگر نمیتوانیم به طور دائم در حال مراقبت و ساخت وساز خودمان باشیم، اقلاً ماه رمضان را مغتنم بشماریم. شرایط هم در ماه رمضان آماده است.

امام جمعه تربت‌جام اظهار داشت: روزه، نعمت بزرگى است؛ شکم، خالى است و مبارزه با نفس، تا حدودى در اثناى روز، از جهات مختلف وجود دارد؛ هرچه را دوست دارید، نمى‏خورید و نمى‏‌آشامید و بسیارى از مشتهیات نفسانى را براى خودتان، به مدت چند ساعت، ممنوع مى‏کنید این، یک مبارزه با نفس است؛ مبارزه با هواست و مبارزه با هوا، در رأس تمام کارهاى نیک و خودسازى‏ها قرار دارد.

حجت الاسلام و المسلمین اسلامی خاطر نشان کرد: از مهم ترین عبادت‌ها در ماه رمضان، همین خواندن قرآن است و ما باید در کنار خواندن قرآن بکوشیم که روز به روز آگاهی‌های قرآنی ما افزایش پیدا کند، چرا که بدون این چراغ راهنمای الهی، خیلی جاها دچار تردید و ضعف می‌شویم و چه بسا از مسیر حق منحرف شویم و به لطف الهی در ماه رمضان و به برکت قرآن، زمینه و شرایط تحقق این بصیرت و آگاهی فردی و جمعی به خوبی مهیاست.

وی در پایان بیان داشت: در حقیقت ماه مبارک رمضان بهترین و مغتنم ترین فرصت برای خودسازی فردی است که همین خودسازی و رشد فردی زمینه ساز خودسازی و رشد و تعالی جمعی است و حقیقتاً در دیگر ایام سال مثل ماه مبارک رمضان چنین فرصتی با این شاخصه ها و چنین ابعادی پیش نمی‌آید.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت صبح توس طی شماره 760 توسط روستایی و در روز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت 13:08:31
© Copyright 2023 https://sobhtoos.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 753
4 / 1 / 1402 - 10:23

امام جمعه سرخس:؛

نظم جدید در شرق، آمریکا را عصبانی کرده است

امام جمعه سرخس با اشاره به رزمایش مشترک دریایی ایران، چین و روسیه، اظهار کرد: این رزمایش بیشتر از همه آمریکا را عصبانی کرد و این نظم جدید در شرق آن‌ها را عصبانی کرده است و ایران از اتحاد سیاسی و اقتصادی به اتحاد نظامی رسیده است.؛

به گزارش خبرنگار صبح توس، حجت‌الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های نماز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در آغاز سال جدید گفت: رهبر معظم انقلاب با مشورت با کارشناسان شعار سال را تعیین می‌کنند، اما متاسفانه آنگونه که باید به شعارهای سال عمل نشده است.

امام جمعه سرخس بیان کرد: تورم مردم را به زحمت انداخته است و مهار و کاهش آن راه‌حل‌هایی دارد که بخشی مربوط به نقدینگی است و بخشی دیگر تورم مربوط به مشروط شدن اقتصاد به نفت و دلار و تصدی‌گری دولت است که در این زمینه دولتمردان باید با توجه به بیانات رهبری اقدامات لازم را انجام دهند.

وی به عیوبی که در حوزه اقتصادی به مردم مربوط است اشاره و عنوان کرد: مردم نیز باید عیوبی همچون اسراف، تجمل‌گرایی، نداشتن تعصب در خرید کالای داخلی و نداشتن گذشت و اغماض را رفع کنند.

حجت‌الاسلام بختیاری در ادامه با بیان اینکه جبهه باطل روز به روز در حال افول است و ما با قدرت داریم راهمان را ادامه می‌دهیم، گفت: ما از جبهه مقاومت حمایت می‌کنیم نمونه آن در توافق با عربستان بود که از مواضع خودمان کوتاه نیامدیم.

خطیب جمعه سرخس ادامه داد: آمریکا به عنوان جبهه باطل متحیر مانده است که از منطقه برود یا در آن بماند، خشم عمومی از آمریکا دارد زیاد می‌شود و این نشانه‌ای برای رفتن آمریکا از منطقه است اما اگر برود با مطامع خودش چه کار کند.

وی به رزمایش مشترک دریایی ایران، چین و روسیه اشاره و اظهار کرد: این رزمایش بیشتر از همه آمریکا را عصبانی کرد و این نظم جدید در شرق آنها را عصبانی کرده است و ایران از اتحاد سیاسی و اقتصادی به اتحاد نظامی رسیده است و آمریکا روز به روز بیشتر از همیشه رو به افول است.

حجت‌الاسلام بختیاری در ادامه با تبریک روز هواشناسی به تابستان داغ سرخس با طعم ریزگرد اشاره و عنوان کرد: تابستان‌های داغ همراه با ریزگردها حال مردم را خراب کرده است، مسئولان باید در بهای مصرفی برق تخفیف بگیرند و برای ریزگردها فکری بکنند.

امام جمعه سرخس در پایان از قاریان قرآن خواست تا جلسات قرآن را در ماه مبارک رمضان منظم برگزار کنند و پایگاه‌های مساجد به پایگاه‌های قرآنی تبدیل شوند.

انتهای پیام/۴۰۰۴

ثبت شده در سایت صبح توس طی شماره 753 توسط احسان بابایی و در روز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت 10:23:21
© Copyright 2023 https://sobhtoos.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 755
4 / 1 / 1402 - 10:18

امام جمعه مشهد:؛

طراحی اغتشاشات، توطئه‌ای برای تهاجم به دین مردم است / استحکام نظام به‌واسطه دین‌داریِ مردم است

امام جمعه مشهد طراحی اغتشاش را توطئه‌ای برای تهاجم به دین مردم توصیف کرد و گفت: هرچه اسلام در جامعه ما مظاهر قوی‌تری داشته باشد، بنیه این نظام محکم‌تر و قوی‌تر خواهد شد.؛

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صبح توس؛ آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نمازجمعه نخستین جمعه سال ۱۴۰۲ که در حرم امام رضا علیه‌السلام برگزار شد، با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز اول فروردین‌ماه در حرم مطهر رضوی، اظهار داشت: در این ایام، تشریف‌فرمایی مقام معظم رهبری در روز اول سال، رهنمودهای حکیمانه و راهبردهای اساسی هم برای حرکت مسئولان، هم برای مدیریت کشور و هم برای حمایت و عملیات مردمی، فوق‌العاده مایه سرفرازی بود.

دو تشکر و یک عذرخواهی از مردم

وی با بیان این‌که از زائران و مجاوران دو تشکر و یک اعتذار دارم، ادامه داد: تشکر از زائران، مجاوران و مردم انقلابی مشهد که از سخنرانی مقام معظم رهبری در داخل این رواق، در صحن‌های مطهر و خیابان‌های اطراف استقبال شایانی کردند که این جمعیت در سال‌های گذشته قبل از کرونا سابقه نداشت، این استقبال عظیم موجب تشکر است که مردم انقلابی ما، قدرشناس مقام رهبری هستند و قدر رهبری را می‌شناسند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: تشکر دوم از دستگاه‌های اجرایی و خدماتی است که این جریان را به بهترین نحو مدیریت کردند و نگذاشتند اهداف شیطانی نابکارانه‌ای که دشمنان داشتند و می‌خواستند در این ایام، اختلال امنیتی در شهر ایجاد کنند، به نتیجه برسد؛ مدیران، مسئولان و عزیزان ایثارگر ما در نهادهای مختلف امنیتی و خدماتی، منتهای خدمت و منتهای ایثارگری را انجام دادند که از آنان نیز متشکرم.

وی با بیان این‌که یک عذرخواهی از عزیزان زائر دارم، تصریح کرد: از عزیزان زائر عذرخواهی می‌کنم که در این موقعیت با شرایط، احتیاطات و مراقبت‌هایی که باید در این چند روز انجام می‌گرفت، اگر در یک ناراحتی قرار گرفتید، از نظر برخی ضوابط و کمبودها، باید ببخشید؛ این شرایط که در مقام مراقبت برای شما عزیزان به وجود آمد را به‌حساب مهمانداری امام رضا علیه‌السلام نگذارید و به‌حساب قصور و کسر ما خدامی که شاید نتوانستیم به‌خوبی میزبانی کنیم، به‌حساب ما بگذارید؛ ازاین‌جهت از عموم زائرین هم از طرف خودم و هم از طرف مقام منیع تولیت آستان قدس و هم خدام محترم معذرت و پوزش می‌طلبم.

آیت‌الله علم‌الهدی به سخنان رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: مطلبی که در فرمایشات رهبری قابل‌توجه بود، در طلیعه فرمایشاتشان در موضوع «تحول» بود؛ امسال این امتیاز برای ما وجود دارد که در ماه رمضان، دعایی که در لحظه سال‌تحویل می‌خوانیم را در دعای هر روزه ماه رمضان تکرار می‌کنیم «اَللّهُمَ‏ غَیِّرْ سُوءَ حالِنا بِحُسْنِ حالِکَ».

جنبه‌های تحول در کلام رهبر انقلاب

وی اضافه کرد: ما در این ماه، «حول حالنا الی احسن الحال» را در یک ماه پر برکت و در حال روزه‌داری به درگاه خدا تکرار می‌کنیم؛ اما نکته‌ای که در کلام حکیمانه رهبری بود، این بود که اگر می‌خواهیم واقعاً تحول پیدا کنیم، باید به‌طرف تحول حرکت کنیم، خودمان به‌طرف احسن الحال هم قدم برداریم؛ لذا تحول را تقسیم فرمودند.

امام جمعه مشهد مقدس با بیان این‌که رهبر انقلاب، یک جنبه تحول را تحولی دانستند که دشمن برای ما می‌خواهد، و آن، تحول در نظام است، خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد این نظام نباشد، ولایت نباشد، جریان حاکمیت دین در این کشور نباشد و اگر حاکمیت دین نبود، طبیعتاً مردم با خواسته‌های نفسانی‌شان در جهت منافع استکبار و کشاندن ثروت آنان به‌طرف دشمن مدیریت می‌شوند.

وی ابراز کرد: اگر بنا شد مردم کشور به‌دلخواه و نفسانیاتشان عمل کنند، یعنی دینی که می‌خواهد دلخواه مردم را با مسئله‌ای به نام تقوا کنترل کند، حاکم نشد و مردم در دلخواه و خودکامگی آزادی داشتند، این مردم می‌شوند همان سوژه دشمن که او را در اختیار می‌گیرد و از همه امکانات او برای خود استفاده می‌کند؛ لذا دشمن می‌خواهد حاکمیت دینی و حکمرانی دینی در کشور نباشد و همه چیز مردم را بگیرد.

استحکام نظام به‌واسطه دین‌داریِ مردم است

آیت‌الله علم‌الهدی به استقامت و ایستادگی غیرتمندانه مردم در ۴۳ سال گذشته پای نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: این مقاومت مردمی و ایستادن مردم از کجا آمد؟ ریشه‌اش را در بیانات حکیمانه رهبری در تحلیل پیامبرگونه‌شان متوجه شدیم، فرمودند ریشه‌اش «استحکام بنیه این نظام» است.

وی ادامه داد: نظام اسلامی، نظام استخوان‌دار و با بنیه است، مستحکم است؛ زیرا ریشه این نظام در دین مردم است، این مردم به خدا ایمان دارند، پیغمبر و بچه‌های پیغمبر را هم خیلی دوست دارند، چون خدا را قبول دارند، خداباور و معادباور هستند و به پیغمبر و عزیزان پیغمبر نیز دل داده‌اند، شده ریشه استحکام نظام و دشمن با هیچ فتنه و شیطنتی قدرت مقابله با این نظام را در طول این مدت پیدا نکرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری به نقش مردم در تقویت استحکام نظام اشاره و تصریح کرد: برادران و خواهران، این قسمت قضیه به ما مربوط می‌شود که بنیه مستحکم نظام را ما حفظ کنیم و مظاهر دین‌مداری و دین‌داری خودمان را بیشتر به دشمن نشان دهیم؛ هرچه اسلام و دین در جامعه ما مظاهر قوی‌تری داشته باشد، حلال و حرام خدا در زندگی ما حاکم شود و شما خواهر مسلمانِ مرد آفرین، هرچه بیشتر حجابت را به دشمن نشان دهی و پایبندی خودت را به دین باحجاب بخواهی ارائه دهی، بنیه این نظام محکم‌تر و قوی‌تر خواهد شد.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب فرمودند «تهاجم دشمن به دین مردم است»، دشمن به مال شما تهاجم می‌کند، به اقتصاد شما تهاجم می‌کند، ممکن است به آب‌وخاک شما تهاجم کند، با فتنه و توطئه و ایجاد اغتشاش به امنیت شما تهاجم می‌کند؛ اما از همه بیشتر توجه دشمن این است که به دین شما تهاجم کند.

ظهور مظاهر بی‌دینی در جامعه

آیت‌الله علم‌الهدی، طراحی اغتشاش در داخل کشور را توطئه‌ای برای تهاجم به دین مردم توصیف کرد و افزود: وقتی می‌بینید دشمن با توطئه شیطانی، اغتشاش داخلی را برنامه‌ریزی می‌کند و یک عده افراد ناآگاه نیز تحت‌تأثیر توطئه و رسانه‌های دشمن قرار می‌گیرد و دست به چنین حرکتی می‌زنند، آنچه در حرکت اول ظهور پیدا می‌کند، بی‌دینی و لامذهبی است که یک دختر روسری از سرش برمی‌دارد.

وی به نمودهای بیرونی توطئه و فتنه دشمن اشاره و ابراز کرد: فسق و فساد یک عده جوان که حتماً باید در سلف‌سرویس دانشگاه، دختر و پسر باهم بنشینیم و باهم غذا بخوریم، این لامذهبی‌ها ظهور و بروز پیدا می‌کند پس معلوم می‌شود تهاجم دشمن به دین شما از همه چیز بیشتر است؛ چون دین شما و ایمان شما را بنیه این نظام می‌داند؛ اگر دین شما لطمه پیدا کرد و ضربه خورد، بر پیکر استحکام و بنیه نظام ضربه وارد می‌شود و راه برای دشمن بیشتر باز می‌شود.

تجاهر به فساد دشمن را تقویت می‌کند

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: ماه رمضان است، ماه مهمانی خداست، ماهی است که شما را سر سفره دعوت کردند و همه گذشته‌تان را بخشیدند، باخدا آشتی کردید، عزیزان از اینجا تصمیم بگیرید گناه انجام ندهید و لااقل تجاهر به فسق و گناه نکنید، تجاهر به فسق و فساد، قوت بخشیدن به دشمن در تضعیف پایه‌ها و بنیه مستحکم نظام است.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت صبح توس طی شماره 755 توسط رضا کفاشیان و در روز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت 10:18:31
© Copyright 2023 https://sobhtoos.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 747
4 / 1 / 1402 - 9:56

امام جمعه کاشمر:؛

دشمنان به دنبال حکومتی سلطه‌پذیر در ایران هستند

امام جمعه کاشمر گفت: دشمنان به دنبال این هستند که حکومتی در ایران سرکار باشد که زیر سلطه غرب و گوش‌به‌فرمان آنها قرار گیرند حال آن حکومت آخوندی، مردمی یا دیکتاتوری باشد.؛

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صبح توس؛ حجت‌الاسلام جواد طاهری، امام جمعه کاشمر ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان که در محل سالن اجتماعات امامزاده سید حمزه (ع) برگزار شد، اظهار داشت: هر چه رفاه بیشتر می‌شود؛ ولی دوری از معنویت و تجملات بیشتر باعث بدهکارتر شدن می‌شود.

وی با بیان اینکه رسانه‌های غرب دروغ را به‌جای حقیقت و حقیقت را به‌جای دروغ جلوه می‌دهند و این باعث بی‌خبری مردم از واقعیت و حقیقت با وجود اطلاعات و ارتباطات فراوان می‌شود، خاطرنشان کرد: مطمئناً آینده‌ای پر فروغ پیش روی ملت ایران است و قطعاً عربستان و چین متوجه شده‌اند که ملت ایران، ملت بزرگی است.

امام جمعه کاشمر با تأکید بر اینکه دشمنان به دنبال این هستند که حکومتی در ایران سرکار باشد که زیر سلطه آنها قرار گیرند، تصریح کرد: مهم نیست آن حکومت آخوندی، مردمی یا دیکتاتوری باشد، مهم آن است که گوش‌به‌فرمان غرب و زیر سلطه آنها قرار گیرد.

وی همچنین ضمن تبریک فرارسیدن ایام نوروز، اذعان کرد: نوروز از طرف اهل‌بیت مورد اقبال بوده و مردم در نوروز ۱۲ روز عبادت می‌کردند که یکی از این عبادت‌ها صله‌رحم و توجه به معاد بود.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت صبح توس طی شماره 747 توسط رضا کفاشیان و در روز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت 09:56:47
© Copyright 2023 https://sobhtoos.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 732
4 / 1 / 1402 - 9:16

امام جمعه تربت حیدریه: ؛

مسئولان زمینه را برای سرمایه‌گذاری و تولید فراهم کنند

امام جمعه تربت حیدریه گفت: در این شهرستان ظرفیت بالایی از تولید کننده، صنعت‌گر و سرمایه‌گذار و نیروی‌انسانی توانمند وجود دارد و مسئولان باید زمینه را برای این قشر فراهم کنند تا در مسیر تولید اقتصاد منطقه و جامعه پویا شود.؛

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صبح توس، حجت الاسلام سید محمد معلمی در خطبه‌های عبادی سیاسی جمعه اظهار کرد: مقام معظم رهبری سالهاست توجه ویژه‌ای به مسایل اقتصادی و معیشتی مردم دارند و امروز هم آنچه که مردم را ناراحت و ناراضی کرده تورم است و رهبری راه برطرف کردن آن را رشد تولید اعلام کردند.

 

وی تصریح کرد: سخنرانی که رهبری زمان و مکان آن را مشخص کرده، حساب شده است، لذا در نخستین روز سال و در جوار بارگاه منور رضوی که بالاتر از آن در کشور جایی نداریم و مخاطبان آن که از اقصی نقاط کشور برای زیارت حضرت رضا علیه السلام با تمام سلایق، گروه‌ها و قومیت‌ها حضور دارند سیاست‌ها و راهبردهای نظام و کشور را عنوان می‌کنند.

 

معلمی با بیان اینکه اصحاب رسانه باید از سخنان رهبری نکته برداری و هر روز سال به این نکات اشاره کنند، گفت: باید نهضت مطالعه و همچنین منظومه فکری رهبری برای اقشار مختلف جامعه تبیین شود.

 

امام جمعه تربت حیدریه با اشاره به سخنرانی نوروزی رهبر انقلاب و نقطه ضعف کشور در حوزه اقتصاد، گفت: کار دولت نظارت و کنترل است و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اقتصاد را باید به مردم واگذار کند، اینکه دولت تصدی گری کند به اقتصاد کشور آسیب می رساند چرا که هر جا کار به مردم واگذار شده آنجا موفق عمل کردیم.

 

وی ادامه داد: دولت باید موانع تولید را برطرف و از سرمایه‌گذاران در ارائه مجوز و رفع موانع فعالیت اقتصادی و اختصاص مالیات و حذف بروکراسی‌های اداری اضافی حمایت کند.

 

امام جمعه تربت حیدریه گفت: در این شهرستان ظرفیت بالایی از تولید کننده، صنعت‌گر و سرمایه‌گذار و نیروی انسانی توانمند وجود دارد و مسئولان باید زمینه برای این قشر فراهم کنند تا در مسیر تولید اقتصاد منطقه و جامعه پویا شود.

 

معلمی بیان داشت: در جنگ ترکیبی دشمن از رسانه، عامل امنیتی، اقتصادی، نفوذی و تهاجم فرهنگی استفاده می‌کند تا ملت را دچار یاس و ناامیدی کند.

 

امام جمعه تربت حیدریه افزود: شاید در مسایل سیاسی برخی با یکدیگر اختلاف داشته باشند اما چرا باید دعوا کنند، لذا باید دست از اختلافات برداریم و دلسوز برای شهر و نظام و کشور تلاش کنیم و این مطالبه جدی رهبری است.

 

امام جمعه تربت حیدریه اضافه کرد: اهل تریبون و رسانه و کسانی که توانایی برقراری ارتباط با مخاطبین مختلف دارند امیدآفرینی را در جامعه گسترش دهند واقعیت‌ها و موفقیت‌های جامعه را برای مردم بگویند.

 

معلمی اظهار داشت: بیان یک نکته ناامیدی به نوجوان، جوان، دانش‌آموز و دانشجو آب به آسیاب ریختن دشمن است، لذا باید موفقیت‌ها و دستاوردهای بزرگ این ۴۴ ساله برای همه اقشار مختلف تبیین شود.

 

استقلال راه‌آهن تربت حیدریه مطالبه جدی مردم و مسئولان است

امام جمعه تربت حیدریه، استقلال راه‌آهن را مطالبه جدی مردم و مسئولان این خطه عنوان کرد و گفت: بارها اعلام کردیم اداره کل شهرستان طبس مشکلات زیادی برای پرسنل راه‌آهن تربت حیدریه بوجود آورده است.

 

معلمی گفت: امکانات و توان خدمات‌دهی و حجم کالاهای ریلی و بسیاری از ظرفیت‌های مختلف در این منطقه خیلی بالاتر است و درخواست اداره کلی و استقلال راه‌آهن تربت حیدریه را مطرح کردیم، البته این بدان معنا نیست که اداره کل طبس را منحل کنند، بلکه تربت حیدریه ظرفیت بالایی دارد و باید مستقل باشد.

 

وی افزود: جاده دسترسی راه آهن باید هرچه چه سریعتر آماده شود و نماینده محترم مجلس و همه دست اندرکاران این موضوع را به جد پیگیر باشند تا استقلال راه‌آهن تربت حیدریه که مطالبه جدی مردم و مسئولان است هر چه سریعتر محقق شود.

 

امام جمعه تربت حیدریه گفت: امروز متاسفانه عده ای به جای اینکه از رفع یک مشکل در شهر خوشحال شوند و زبان قدردانی بگشایند به دنبال یک غده چرکین می گردند و بزرگنمایی و آن را منتشر می کنند، چرا به جای امیدآفرینی دل مردم را می لرزانید و مردم را ناامید می کنید، بیایید اگر برای شهر کاری انجام شده از آنها قدردانی کنید.

 

معلمی بیان کرد: البته منکر معایب و نواقص نیستیم و برخی مشکلات به خاطر بودجه و اعتبارات معطل مانده که باید برای رفع آن تلاش شود.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت صبح توس طی شماره 732 توسط حمید حلاج و در روز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت 09:16:30
© Copyright 2023 https://sobhtoos.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 728
4 / 1 / 1402 - 5:53

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر خبر داد:؛

تشرف بیش از ۵۸ هزار زائر به بقاع متبرکه شهرستان کاشمر

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر از تشرف بیش از ۵۸ هزار زائر به بقاع متبرکه شهرستان کاشمر در ایام نوروز خبر داد و گفت: باتوجه‌به فرارسیدن ماه مبارک رمضان آماده پذیرایی از ۷ هزار مهمان در طرح ضیافت الهی هستیم.؛

حجت‌الاسلام نیساری، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری صبح توس؛ اظهار داشت: در شهرستان کاشمر ۳ بقعه متبرکه امامزادگان واجب‌التعظیم وجود دارد که طرح آرامش بهاری در این بقاع متبرکه در حال اجرا است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: از ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تا پایان ۲ فروردین  مجموع زائران ورودی به بقاع متبرکه امامزاده سید حمزه (ع)، امامزاده سید مرتضی (ع) و امامزاده سید محمد (ع) بالغ بر ۵۸ هزار و ۸۰۰ زائر بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر با بیان اینکه  از مجموع ظرفیت‌های اسکان اعم از رسمی و موقت تاکنون ۴ هزار و ۶۳۱ زائر اسکان داده شده‌اند، تصریح کرد: از این تعداد ۴ هزار و ۲۰ نفر اسکان دائم و ۶۱۱ نفر اسکان موقت بوده است.

وی با تأکید بر اینکه برنامه اسکان در بقاع متبرکه با آماده‌کردن شرایط تا ۱۳ فروردین‌ماه ادامه دارد و پذیرای زائران هستیم، اذعان کرد: تا کنون ۲۱ هزار و ۷۲۰ زائر از برنامه‌های خیمه‌های معرفت که در بقاع متبرکه برپا شده است بازدید کردند.

حجت‌الاسلام نیساری با اشاره به اینکه از غرفه مشاوره خانواده ۳۱۳ نفر، غرفه مشاوره وقف ۱۴۳ نفر، ایستگاه سلامت ۶۳۱ نفر بهره‌مند شده‌اند، عنوان کرد: برگزاری ۲۸۰ مسابقه فرهنگی، ۴۹ وعده اقامه نماز جماعت، ۳۵ مورد سخنرانی روزانه، ۱۸ مورد ادعیه و پذیرایی ۳۰ هزار و ۶۶۰ نفر زائر و مجاور با آب جوش و چایی از جمله برنامه‌های بقاع متبرکه در ایام نوروز بوده است.

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: باتوجه‌به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و برپایی سفره‌های ساده افطاری در بقاع متبرکه این شهرستان از محل موقوفات منطبق و خیرین نیک‌اندیش کاشمری، آماده پذیرایی از ۷ هزار مهمان در طرح ضیافت الهی هستیم.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت صبح توس طی شماره 728 توسط رضا کفاشیان و در روز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت 05:53:05
© Copyright 2023 https://sobhtoos.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر