به گزارش صبح توس؛ علی اکبر کی پور، معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه صبح امروز در نشست شورای اداری تربت حیدریه اظهار کرد: دشمن با جنگ نطامی، شبیخون و استحاله فرهنگی به دنبال فتنه و از بین بردن باورها و اعتقادات است، لذا وقتی فضا غبارآلود شود دشمن از هر حربه ای استفاده می کند، بر همین اساس باید با فتنه مقابله کرد و گذشته را ملاک امروز قرار ندهیم چرا که تاریخ ثابت کرده که هرکس بر گذشته خود تکبر ورزید عاقبت دیگری برای خود رقم زدن است.

وی تصریح کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی جنگ پیوسته و مداوم وجود داشته و مبنای این جنگ ها، فتنه و شکل آن ترکیبی و هدفش نیز حذف مبانی سخت افزاری و نرم افزاری انقلاب است و بر همین اساس تهاجم ترکیبی دشمن را باید با تهاجم پیشرفته و مداوم پاسخ داد.

کی پور افزود: یکی از محورهای جنگ ترکیبی شبهات است و وقتی شبه وارد جامعه می شود درک حقیقت برای او سخت و دشمنان در مورد اصل نظام و انقلاب شبهه ایجاد می کنند تا جوانی که فاقد تجربه سیاسی است دارای پرونده شود و این جوان را برای مراحل بعدی استفاده کند، لذا این جنگ فرهنگی کار فرهنگی و مداوم و مثمر ثمر می طلبد.

وی اظهار کرد: دشمن در جنگ سخت افزاری که مجموعه های نظامی با مبانی اعتقادی و باورهای انقلاب بوجود آمدند و مروج تفکر امامین انقلاب بوده را مورد هدف قرار داده، البته این القاب و نسبت دادن ها تاثیری ندارد و این اتفاقات دائم در حال تکرار شدن و مهم این است که اتفاقی برای ایمان مان نیفتد.

کی پور گفت: در جنگ نرم افزاری دشمن باورها و اعتقادات را هدف قرار داده و وقتی مبانی اعتقادی و احکام شرعی فرد تعطیل شود جریان آندلس در تاریخ تکرار می شود، لذا دیدیم که دشمن در اغتشاشات اخیر دهه هشتادی ها را به میدان آورد.

فرماندار تربت حیدریه بیان کرد: شرط مقابله با نظام سلطه مغرور شدن بر اعمال گذشته نیست و باید به فراخور شیوه های جدید نظام سلطه با توان بالاتر مسیر نورانی امامین انقلاب را ادامه داد و این با اراده های محکم و استوار محقق می شود.

کی پور اضافه کرد: اغتشاشات اخیر یک جنگ ترکیبی و احزاب بود که از شروع انقلاب همه دنیا یک طرف و جمهوری اسلامی نیز یک طرف قرار گرفتند و محور مقابله با این فعالیت ها برای خنثی کردن ترفند دشمنان نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در کنار مردم بودند.

وی خطاب به مدیران دستگاههای اجرایی گفت: ضریب تحقق اهداف سازمانی خود را به ۱۰۰ درصد برسانند که عمده آن خدمت و رضایتمندی مردم است و مدیری که نتواند رضایت مردم را جلب کند مدیر در طراز و شاخصه های نظام اسلامی نیست، حتی کاری که نمی تواند راه اندازی کند را با بیانی شیوا و آرام بگوید.

دستگاههای اجرایی طبق قانون باید به نوع پوشش کارمندان خود تظارت کند

حجت الاسلام معلمی، امام جمعه تربت حیدریه گفت: دستگاههای اجرایی به موضوع حجاب توجه ویژه داشته باشند و هیچ دستگاهی نباید نسبت به پوشش نامناسب کارمند خود بی تفاوت باشند و این از وظایف قانونی هر دستگاه اجرایی است.

وی افزود: برخی از دستگاهها ممکن است بخش های خصوصی هم زیر نظر آنها باشد و آن دستگاه نیز باید نسبت به آن مراکز تحت پوشش نیز نظارت کامل و طبق مقررات از لحاظ پوشش رعایت شود.

دشمن با ترور فکری و فرهنگی به دنبال تسخیر قلوب جوانان و نوجوانان است

فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه گفت: دشمنان انقلاب اسلامی با ترور فکری و فرهنگی به دنبال تسخیر قلوب پاک جوانان و نوجوانان است، لذا این رسالت بر همگان واجب است که هرکجا خدمت می کنند همانجا را مرکز دنیا دانسته و برای مقابله با این نوع تروریسم تلاش کنند.

سرهنگ احمد ناصری موحد فرمانده سپاه ناحیه بسیج تربت حیدریه اظهار کرد: امام راحل برای دفاع و پشتیبانی از انقلاب و تأسیس نظام اسلامی ابتدا قلوب جوانان را بدست آورد و سن مبارزه و عاشقی را پایین آورد تا توانست فتح الفتوحی مانند خرمشهر را رقم بزنند.

وی تصریح کرد: امروز دشمن در تروریسم فرهنگی به دنبال قلب های پاک چوانان است، لذا هر کجا که خدمت می کنیم آنچا را باید مرکز دنیا دانسته و برای مقابله با تروریسم فرهنگی تلاش کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه به تروریسم فکری دشمن نیز اشاره کرد و افزود: تروریسم فکری بدان معناست که باید مراقب حضور سکولار در مساجد باشیم، خیلی ها هستند اعمال عبادی را خوب انجام می دهند، اما وقتی سخن دفاع از انقلاب و نظام به میان می آید اعلام می کنند ما سیاسی نیستیم.

انتهای پیام/