محمدعلی یاوری در گفت‌وگو باصبح توس؛ با اشاره به معضل ازدیاد کودکان کار در شهر اظهارداشت: جلسه‌ای مشورتی در فرمانداری با حضور مسئولان مربوطه برگزار شد و این جلسات تا جمع‌بندی وحصول نتیجه ادامه خواهد‌داشت.

محمدعلی یاوری با اشاره به اولویت ها وظایف هر دستگاه در این خصوص افزود: در جمع‌بندی وظایف هر دستگاه مشخص و مصوبات به نهادها ارسال خواهد شد و بعد از آن کم‌کاری یا ترک‌فعل نهادها پذیرفته نمی‌شود.

وی با اشاره به نحوه ساماندهی کودکان کار و متکدیان تصریح کرد: فرماندهی انتظامی، بهزیستی، شهرداری و مؤسساتی که طرف قرارداد شهرداری هستند مأمور شده‌اند تا ظرف دو یا سه هفته آینده طرحی برای شناسایی و جمع‌آوری کودکان کار و متکدیان تنظیم کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری سبزوار اظهار داشت: در بحث جمع‌آوری، باید وضعیت سرپرستان این کودکان مشخص شود که بخشی از آن موضوعی قضایی که سرپرست کفایت دارد یا نه اگر کفایت داشتند، تذکرات لازم داده می‌شود تا وضعیت سابق برای فرزندشان تکرار نشود.

وی ادامه داد: متأسفانه بعضی از کودکان به سفارش خانواده به کار مشغول می‌شوند.

یاوری گفت: اگر سرپرست‌ها از نظر دستگاه قضا کفایت نداشتند، کودک از ذیل قیمومیت آن‌ها خارج شده و به مؤسساتی که به آن‌ها خدمات ارائه می‌دهد خواهد پیوست.

وی با تاکید بر عملکرد قوی تر بهزیستی در این خصوص افزود: بهزیستی مکلف به تأمین محتوای لازم برای تربیت و پرورش این کودکان در محیط‌هایی که در اختیار دارد است که این بحث شامل امور بهداشتی هم می‌شود و به همین منظور با دانشگاه علوم پزشکی هماهنگی‌هایی صورت گرفته است.

انتهای‌پیام