به گزارش صبح توس؛ به نقل از ایرنا، دکتر سید جواد حسینی افزود: ۱۲ مرکز منتخب کرونا از این تعداد در مشهد و ۱۸ مرکز در سایر شهرستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد دایر است که در این مراکز غربالگری کرونا و خدمات درمانی برای مراجعان با علائم مشکوک انجام می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر در مجموع ۲۷۲ مرکز واکسیناسیون در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعال است که ۱۲۵ مرکز واکسیناسیون از این تعداد روستایی و ۱۰۰ مرکز واکسیناسیون شهری و ۴۷ مرکز واکسیناسیون شهری - روستایی دایر هستند.

دکتر حسینی تصریح کرد: ۹ مرکز واکسیناسیون کرونا در مشهد شامل " ابن سینا، امام علی (ع)، ستاد مرکز شماره ۲، کوی کارگران، سیدی، فرامرز عباسی، سیلو، نجفی، شهدای سلامت" در ۲ شیفت صبح و عصر همه روزه در این کلانشهر فعال و بقیه مراکز واکسیناسیون فقط در شیفت صبح و در روزهای غیر تعطیل دایر هستند.

اعلام ساعات کاری جدید مراکز منتخب کرونا در خراسان رضوی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین گفت: ساعات کاری جدید مراکز منتخب کرونا با توجه به رنگ‌بندی جدید کرونایی و روند مراجعه به مراکز منتخب کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی اعلام شده است.

دکتر حسینی افزود: بر این اساس فعالیت مراکز منتخب کرونا در شهرهای آبی و زرد مراکز ویژه منتخب از ساعت ۷.۳۰ الی ۱۹.۳۰ ، در شهرهای با وضعیت نارنجی مراکز ویژه منتخب از ساعت ۷.۳۰ تا ۲۲ و در شهرهای با وضعیت قرمز مراکز ویژه منتخب به صورت شبانه روزی اعلام شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت بر اساس اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر شهرهای تایباد، خلیل آباد، درگز، رشتخوار، فریمان، قوچان،گناباد و مه ولات، در وضعیت زرد و سایر شهرستان های استان خراسان رضوی در شرایط آبی قرار دارند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهدعلاوه بر کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد ۱۶ شهرستان دیگر خراسان رضوی را زیر پوشش دارد و با ۱۸ شبکه بهداشت و درمان، ۷ دانشکده، ۲۸ بیمارستان و حدود ۵۰ مرکز تحقیقاتی فعالیت می کند.

انتهای پیام/