محمد حسین‌زاده، مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل‌آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ از انجام نخستین عمل شانت چشم در بیمارستان خاتم الانبیاء خلیل‌آباد خبر داد و اظهار داشت: عمل شانت چشم بر روی بیمار خانم ۴۱ساله‌ای برای نخستین‌بار در بیمارستان خاتم الانبیاء خلیل‌آباد با موفقیت انجام شد.

وی با بیان اینکه بیمار مبتلا به آب سیاه شدید بود که حدوداً 90 درصد بینایی خود را از دست داده بود و تلاش شد تا باقی‌مانده بینایی این بیمار حفظ شود، خاطرنشان کرد: بیمار تحت درمان دارویی شدید بودند که دیگر جوابگو نبود و مجبور به عمل جراحی بودیم که عمل جراحی یک ساعت طول کشید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل‌آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: عمل شانت چشم از طريق یک‌برش كوچك در چشم گذاشته می‌شود و به‌عنوان یک سیستم تخلیه مصنوعیِ مایع داخل چشمی عمل می‌کند و با هدايت مايع زلاليه به يك ناحيه در زير ملتحمه باعث کاهش فشار داخل چشمی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه  جراحی شانت و سایر روش‌های جراحی گلوکوم، و حتی روش‌های نوین جراحی این رشته  برای اولین‌بار به‌جز مشهد در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام گرفت، اذعان کرد: با پیگیری مسئولان دانشگاه موفق شدیم با پذیرش این بیماران و جلوگیری از ارجاع آنها به مشهد، گام مؤثری در کمک به مبتلایان این بیماری شایع برداریم.

انتهای پیام/