به گزارش صبح توس؛  محمد علیشاهی اظهار کرد: صبح امروز حادثه گازگرفتگی و مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در یک مجموعه اقامتی مشهد اعلام شد که بلافاصله چهار دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به محل برای امدادرسانی به افراد دچار گازگرفتگی اعزام شدند.

وی بیان کرد: افراد دچار مسمومیت با گاز منو کسید کربن در این حادثه به بیمارستان امام رضا علیه السلام مشهد منتقل شدند.

مدیر منطقه ثامن آتش‌نشانی مشهد نیز در این خصوص گفت: در این حادثه مسافران یک‌خانه مسافر در محدوده حرم مطهر رضوی دچار مسمومیت با گاز منوکسیدکربن شدند.

آتشپاد دوم حسین صالح افزود: صبح امروز در پی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر وقوع حادثه برای تعدادی زائر در یک‌خانه مسافر در محدوده مرکزی شهر مشهد، آتش‌نشانان به‌سرعت به محل حادثه در خیابان "سرشور" مشهد اعزام شدند.

وی اضافه کرد: با حضور آتش‌نشانان در محل و بررسی میدانی داخل این خانه مسافر مشخص شد، تعدادی از مهمانان این مجموعه با علائم تهوع و سرگیجه دچار حادثه شده‌اند که آتش‌نشانان بلافاصله با توجه به اهمیت سلامت مسافران اقدام به تخلیه فوری حاضران از این محل کردند.

صالح ادامه داد: در بررسی‌های اولیه از قسمت موتورخانه و پکیج این مجموعه، ثبت مقداری گاز منوکسیدکربن به‌وسیله دستگاه گاز سنج مشهود بود و تحقیقات بیشتر برای کشف علت و منشأ دقیق گازگرفتگی این افراد، توسط کارشناسان آغازشده است.