محمد شجعی، مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به نحوه اعطای تسهیلات طرح توسعه مکانیزاسیون، اظهار داشت: میز خدمت مشترکی برای بررسی و پیگیری وضعیت معرفی‌شدگان خرید ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی در قالب تسهیلات طرح توسعه مکانیزاسیون تشکیل شده است.

وی ضمن تأکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی بین متقاضیان ادوات کشاورزی در شهرستان کاشمر، خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات توسعه مکانیزاسیون کشاورزی جزو اولویت‌های ساختاری وزارت جهاد کشاورزی است و مدیران ارشد بانک کشاورزی و جهاد کشاورزی برای رفع موانع پیشرو اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های بخش کشاورزی منطقه و نقش کلیدی بانک کشاورزی در جذب سرمایه‌گذاران بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: اجرای پروژه‌های بخش کشاورزی جهت تأمین مالی طرح‌های کشاورزی و ایجاد اشتغال پایدار هم در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اهمیت توسعه مکانیزاسیون و روش‌های نوین در کشاورزی و همچنین لزوم مساعدت دولت در حمایت در این عرصه، اذعان کرد: باتوجه‌به اهمیت و اولویت بهینه‌سازی ماشین‌آلات کشاورزی با همکاری بانک آمادگی داریم با استفاده از کارشناسان متخصص و مجرب در بخش کشاورزی، پرداخت تسهیلات و نظارت بر مصرف آن را به بهترین شکل انجام دهیم.

شجعی با تأکید بر اینکه اعطای تسهیلات در حوزه مکانیزاسیون باعث افزایش ضریب و بهره‌وری مناسب در بخش کشاورزی می‌شود، عنوان کرد: اعطای تسهیلات طرح توسعه مکانیزاسیون به‌منظور پرداخت نظام‌مند و متوازن طبق دستورالعمل از محل اعتبار منابع داخلی بانک و با رعایت سایر ضوابط و مقررات جاری انجام و به تمام متقاضیان اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که واجد شرایط باشند با معرفی از سوی جهاد کشاورزی پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/