به گزارش صبح توس؛ سرهنگ احمد ناصری موحد فرمانده سپاه ناحیه بسیج تربت حیدریه صبح امروز در نشست شورای اداری بخش بایگ اظهار کرد: امام راحل برای دفاع و پشتیبانی از انقلاب و تأسیس نظام اسلامی ابتدا قلوب جوانان را بدست آورد و سن مبارزه و عاشقی را پایین آورد تا توانست فتح الفتوحی مانند خرمشهر را رقم بزنند.

وی تصریح کرد: امروز دشمن در تروریسم فرهنگی به دنبال قلب های پاک چوانان است، لذا هر کجا که خدمت می کنیم آنچا را باید مرکز دنیا دانسته و برای مقابله با تروریسم فرهنگی تلاش کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه به تروریسم فکری دشمن نیز اشاره کرد و افزود: تروریسم فکری بدان معناست که باید مراقب حضور سکولار در مساجد باشیم، خیلی ها هستند اعمال عبادی را خوب انجام می دهند، اما وقتی سخن دفاع از انقلاب و نظام به میان می آید اعلام می کنند ما سیاسی نیستیم.

وی اضافه کرد: اسلام دینی کاملا سیاسی است و اصلا از سیاست چداشدنی نیست، متاسفانه برخی مسوولان در اغتشاشات سکوت کردند از رییس قوه سابق تا مرچع و مچتهد که برای دفاع از انقلاب و نظام سکوت کردند و این در حالی است که عامل شهادت حصرت زهرا سلام الله سکوت مردم و خواص ان زمان بود،

ناصری موحد به تشریح معنای واقعی بصیرت پرداخت و افزود: بصیرت تشخیص حق از حق نماست نه از ناخق و این نیازمتد چراغ راهنماست که باید بفهمیم کدام حق و کدام حق نماست، لذا قطار انقلاب در حرکت است و اگر عزم راسخمان را حفط کنیم بر همه ترفند دشمتان فائق خواهیم آمد.

فرمانده سپاه تربت حیدریه گفت: دشمن در تروریسم اقتصادی و شخصیتی به دنبال اهداف خود می رود و وقتی نتوانست از هیچکدام به هدفش برسد ترور فیزیکی می کند و شخصیتی مانند حاج قاسم را به شهادت می رساند.

وی به احیای فریضه الهی امر به معروف در جامعه اشاره کرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر دو رکن لسانی و عملی دارد که لسانی بر همگان واجب عینی است و چنانچه همه رعایت کنند و تذکر بدهند ریشه گناه در کشور خشکانده می شود.

محور اصلی جهاد تبیین امیدآفرینی و خدمت رسانی است

حجت الاسلام صادقی امام جمعه بایگ در ادامه، پیوند دو عنصر امام و امت را تحولی شگرف در چامعه ایران عنوان کرد و افزود: امام راحل با همراهی و‌ پشتبانی مردم تحولی عظیم بوچود اوردند و ایران و ایرانی را صاحب عزت و عظمت کردند، لذا تا مادامی که این دو عنصر با هم باشند به انقلاب و نظام اسیبی نخواهد رسید.

وی به یکی از مهمترین مباحث جهاد تبیین اشاره کرد و گفت: امید آفرینی و خدمت رسانی به مردم مهمترین عرصه جهاد تبیین است و کار تبیین و جهادی و انقلابی ساعت و روز نمی شناسد و اگر کارمان را درست انچام بدهیم دشمن به هدفش نخواهد رسید.

تحریم سپاه توسط پارلمان اروپا در راستای جنگ ترکیبی است

حمیدرضا عیدی، بخشدار بایگ نیز با اشاره به افتخارآفرینی نهاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بدو تاسیس تاکنون، گفت: امروز دشمن در راستای همان جنگ ترکیبی در تلاش است تا با عملیات روانی و اقداماتی همچون حرکت اخیر پارلمان اروپا افکار عمومی جهان را منحرف کند.

وی بیان کرد: تمام تلاش دشمن در اغتشاشات اخیر از بین بردن نقاط قوت بود و تمام ارکان کشور از ولایت فقیه، تا افراد و نهادهایی مانند سپاه که بواقع مدافع انقلابند را هدف قرار داد، چرا که سپاه پاسداران سردارانی همچون شهید همدانی و سلیمانی در کشورهای محور مقاومت دسیسه دشمنان را خنثی کردند.

انتهای پیام/