به گزارش صبح توس؛ به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی،یعقوبعلی نظری امشب در شورای راهبری کاهش تصادفات رانندگی استان اظهارداشت: برای خروج از حالت انفعال در هر موضوعی نیاز به نگاه تحولی وجود دارد و اگر بخواهیم با شیوه های گذشته برنامه ریزی و عمل کنیم به نتایج جدیدی دست پیدا نخواهیم کرد؛ بلکه گذشته باید تجربه ای برای برنامه ریزی های جدید باشد.

وی ادامه داد: باید به راهکاری مناسبی در کاهش آسیب های منجر به تصادف دست پیدا کنیم و این در حالی است که وقتی وسائط نقلیه در معابر اضافه می‌شود، باید به همان میزان مدیریت حمل و نقل با هدف ایمنی در عبور و مرور هم افزوده شود.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: زیرساخت در کنار الزامات و تجهیزات باید در خدمت مدیریت باشد تا به کارآمدی منتهی شود بر همین اساس در تامین نیازهای لازم برای ایجاد امنیت مناسب در جاده های استان، باید همه دستگاه ها و با هم افزایی نسبت به تهیه تابلوهای هشدار دهنده، دوربین‌های ثبت تخلف، رفع اشکال در نقاط حادثه خیز و ایجاد ایستگاه‌های بین راهی تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه تا قبل از آغاز سال نو تعداد چهار مجتمع بین راهی به بهره برداری میرسد اظهار کرد: هرچه قدر امکانات جاده ای کامل تر باشد به ایمنی و سفر مطمئن زائران که با خودروی شخصی به مشهد سفر می‌کنند منتهی می‌شود و این در حالی است که یک‌هزارو 500 کیلومتر از جاده های استان نیاز به خط کشی دارد.

نظری به نهضت روکش جاده های استان اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه پیش بینی می‌شود بیش ار 90 درصد مسافران با خودروی شخصی به مشهد سفر کنند، باید شرایط جاده های منتهی به شهر مشهد از امکانات مناسبی برخوردار باشد و حال آنکه در چند سال گذشته نسبت به جاده های استان و بهسازی آن توجه کافی صورت نگرفته است و مسیر منتهی به شهر مشهد جزء بدترین جاده های کشور محسوب می‌شود. در حال حاضر روکش بیش از 350 کیلومتر از جاده های استان ترمیم شده و کار به واسطه سرما متوقف شده است و با گرمتر شدن هوا شرایط مناسبی برای این موضوع شکل می‌گیرد.

انتهای پیام/