بهروز محبی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با صبح‌توس با اشاره به تصویب لایحه تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط پارلمان اروپا اظهارداشت:سپاه پاسداران به عنوان یک نیروی نظامی مقتدری که در جبهه مقاومت جایگاه و نفوذ ویژه‌ای در میان مردم مسلمان غرب آسیا داشت، توانست با یک کار جهادی و هزینه سنگینی که متحمل شد، داعش را شکست دهد. 

وی با اشاره به اقدامات گروههای تروریستی نظیر داعش در منطقه افزود:اگر داعش می‌توانست در منطقه قدرت بگیرد، خطرات جدی متوجه امنیت و منافع ملی تمامی کشورها از جمله کشورهای اروپایی می‌شد.
وی ادامه داد:همانطور در سالهای جولان داعش در عراق و سوریه، چندین عملیات تروریستی در قلب اروپا از سوی این گروه تروریستی به مرحله اجرا در آمد که موجب کشته شده دهها شهروند اروپایی شد.

محبی با بیان اینکه متاسفانه اروپایی‌ها نه تنها در ماجرای داعش و نابودی آن، بلکه در مسئله مقابله سپاه و نیروی انتظامی ایران با باندهای قاچاق مواد مخدر و جلوگیری از ورود سازمان یافته مواد مخدر به اروپا، هیچگاه قدردان مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های سپاه و جمهوری اسلامی نبوده‌اند ادامه داد: در صورت تصویب این موضوع با واکنش جدی مجلس روبرو خواهد شد.

نماینده مردم سبزوار با اشاره‌ به اینکه علی‌رغم ادعاهایی که از سوی غربی‌ها مطرح می‌شود، جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران یکی از قربانیان اصلی تروریسم در جهان بوده‌ تصریح کرد: مصداق بارزاین موضوع ترور حاج قاسم سلیمانی بود که دولت آمریکا رسماً مسئولیت آن را پذیرفت.
وی با بیان اینکه غربی‌ها باید بدانند که قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی ادعایی آنها، تبعات سنگینی برایشان در برخواهد داشت تاکید کرد:قطعا این اقدام، خلاف قوانین و قواعد بین‌المللی است و جمهوری اسلامی در برابر این تصمیم غیرقانونی غربی‌ها که این روزها در حال نشان دادن چهره‌های واقعی خود به مردم دنیا هستند و صراحتاً پشت گروه‌های تروریستی چون منافقین قرار گرفته‌اند، سکوت نخواهد کرد.