به گزارش صبح توس؛ یکی از خواسته های چند ساله مردم شهرستان رشتخوار رسیدگی به وضعیت تنها استخر شنای این شهرستان است، که چند سالی است، همچنان مشکلات این مجموعه ورزشی پابرجاست.

در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان خراسان رضوی و حضور نماینده ایشان یعنی وزیر ورزش و جوانان در شهرستان رشتخوار مقرر گردید تا تنها استخر شنای این شهرستان تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد اما هم اکنون با گذشت و رسیدن در آستانه دهه فجر این پروژه همچنان با مشکلات و چالش هایی روبرو است.علیرضا بهروزی یکی از شهروندان ساکن شهرستان رشتخوار در رابطه با مشکلات استخر شنا رشتخوار به خبرنگار ما گفت: در شرایط کنونی طبق دیگر شهرستان های استان کلاس های ورزشی دانش آموزان باید در استخر شنا برگزار شود، که متاسفانه شهرستان رشتخوار از انگشت‌شمار ترین شهرستان های استان خراسان رضوی است که از نعمت استخر شنا برای بهره بردن دانش آموزان و مردم بی بهره است.
 

مهدی عباسی دیگر شهروند ساکن شهر رشتخوار با اشاره به طولانی شدن افتتاح و تکمیل پروژه استخر شنای این شهرستان بیان داشت:  حدود 13 سال است، که استخر شنای رشتخوار با وعده های متفاوت مسئولان در دوره های مختلف مواجه شده و همچنان این مجموعه ورزشی تکمیل نشده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از شهروندان برای ورزش های آبی به اجبار به شهرستان‌های همجوار همچون خواف و تربت حیدریه مراجعه می کنند، اظهار داشت: مشکلات رفت و آمد و همچنین خطرات جاده‌ای و هزینه‌های بالای حضور در استخرهای شنا در شهرستان‌های همجوار گلایه شهروندان را در پی داشته است و بسیاری از مردم شهر و روستاهای این شهرستان به اجبار برای انجام ورزشهای آبی به این شهرستان ها مراجعه می کنند.

مهدی طاهری دیگر شهروند ساکن روستای این شهرستان با درخواست از نماینده خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری جدی موضوع تصریح کرد: امروز بسیاری از دانش آموزان همانند دیگر دانش‌آموزان کشور که از نعمت استخر شنا و همچنین موضوع کلاس درسی خود بهرمند هستند، اما دانش آموزان شهرستان رشتخوار از این نعمت بی بهره اند.

وی در ادامه با اشاره به حضور دانش آموزان در فصل گرم تابستان در استخرهای ذخیره آب کشاورزی این موضوع را یکی از خطرات بزرگ در سطح شهرستان رشتخوار عنوان کرد و یادآور شد: استفاده دانش آموزان از استخرهای ذخیره آب کشاورزی علاوه بر خطرات جانی می تواند بیماری های مختلفی را نیز برای این دانش آموزان در بر داشته باشد.

در رابطه با موضوع مشکلات استخر شنای رشتخوار حسین باهوش فرماندار رشتخواردر گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در حال پیگیری و رفع مشکل هستیم که به زودی نتایج آن انشالله به گوش مردم خواهد رسید.

انتهای پیام/