حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین، نماینده مردم کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: علی‌رغم سرمای شدید بیش از منفی 20 درجه، با تدابیر مناسب مدیران استان برای مدیریت مصرف گاز در خراسان رضوی تا این لحظه شرایط مدیریت شده است.

وی با بیان اینکه خراسان رضوی رکورد بیشترین صرفه‌جویی مصرف کشور را در چند روز اخیر به ثبت رسانده است، خاطرنشان کرد: عدم تخصیص گاز به خراسان رضوی از خطر لوله تهران در روزهای اخیر موجب شده فشار شبکه گاز استان به کمترین حد خود برسد که این اجحاف در حق مردم نجیب خراسان است.

نماینده مردم کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه شرکت ملی گاز باید برودت ویژه خراسان و اختلاف دمای 15 درجه‌ای هوای این استان را در مقایسه با استان‌های شمالی مدنظر قرار دهد، تصریح کرد: متأسفانه در روزهای پنج‌شنبه و جمعه علی‌رغم مطالبات مدیران استانی، خراسان را از سهم ملی خود محروم کرده بودند.

وی با اشاره به اینکه در این دو روز با همکاری مردم و اقدامات مدیریتی دستگاه‌های اجرایی، مصرف گاز در استان مدیریت شد، اذعان کرد: حتی رکورد صرفه‌جویی مصرف گاز در کشور توسط مردم استان شکسته شد؛ ولی واقعیت این است که گاز تولیدی در خانگیران کفاف مصرف استان را نمی‌دهد و باید اجازه استفاده از منابع گازی جنوب به خراسان رضوی داده شود.

 نیک‌بین با بیان اینکه وزارت نفت فوراً نگاهش به سهم گاز استان خراسان رضوی را از شبکه ملی اصلاح کند، عنوان کرد: وزارت نفت باید زمینه مصرف متعادل گاز در همه کشور را فراهم کند تا در این زمینه به مردم استان خراسان رضوی اجحاف نشود و همه بتوانند به گاز دسترسی داشته باشند و از آن بهره ببرند.

انتهای پیام/