به گزارش صبح توس؛  سید علی موسوی، معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار تربت حیدریه صبح امروز در جلسه ستاد بحران شهرستان اظهار کرد: بر اساس اختیارات حاصل از مصوبه استانی کارگروه مدیریت بحران خراسان رضوی از روز جمعه گاز تمام مشترکان این شهرستان به جز مراکز درمانی و خانگی قطع شد.

وی تصریح کرد: این اقدام با هدف جلوگیری از قطع گاز خانگی تربت حیدریه انجام شده  و آن دسته از بخش هایی که ادامه فعالیت کاری آنها ضروریست؛ می توانند با استفاده از سوخت جایگزین فعال باشند.

موسوی افزود: نانوایی‌های تربت حیدریه و صنوف حیاتی می توانند با استفاده از سوخت جایگزین به فعالیت خود ادامه دهند و تا زمان استقرار سامانه پرفشار جوی کنونی در خراسان رضوی و استمرار یخبندان، این وضعیت تداوم دارد که احتمالا تا پایان هفته آینده به طول می انجامد.

معاون فرماندار تربت حیدریه گفت: اکنون جغرافیای خراسان رضوی بیشترین کمینه دمایی ایران را از آن خود دارد که به یخبندان شدید و افت کم سابقه فشار گاز منجر شده است لذا امیدواریم بتوان با حفظ وضعیت موجود از قطع گاز خانه های مردم جلوگیری کرد.

احمد کارگزار رییس اتحادیه نانوایان تربت‌حیدریه گفت: از مجموعه ۱۵۰ نانوایی شهری این شهرستان ۲۰ واحد به سوخت دوگانه سوز مجهز هستند لذا محدودیت ایجاد شده مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد خواهد کرد بنابراین انتظار می رود ۷۰ نانوایی به صورت نوبتی با استفاده از گاز شهری فعال بمانند.

سیدالحسینی رییس اداره غله و خدمات بازرگانی تربت‌حیدریه گفت:  در هماهنگی با اتاق اصناف شهرستان مقرر شد فعالیت نانوایی‌ها در شیفت شب کوتاه شود تا بتوان تعداد واحدهای فعال را افزایش داد.

امیر فرزانه رییس شرکت گاز تربت حیدریه همچنین بیان داشت: گاز تمامی صنایع بزرگ و متوسط در سطح شهرستانهای تربت حیدریه، زاوه، مه ولات و رشتخوار قطع شده است ولی اغلب آنها با استفاده از سوخت جایگزین فعال هستند.

محمد امانی رییس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه اظهار کرد: طی دو روز اخیر به ۲۱۰ نفر حادثه دیده از برف و یخبندان امداد رسانی شد و ۵۷ نفر از مسافران و زائران امام رضا علیه السلام در این شهرستان اسکان اضطراری داده شدند.

بر این اساس هلال احمر تربت حیدریه انبارهای خود را به اقلام بیشتری از پتو، چراغ والور و دیگر ضرورت های زندگی تجهیز کرده است تا در صورت نیاز بین مردم توزیع شود.

انتهای پیام/