احسان یاوری کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با صبح توس؛ با اشاره به اینکه ادعای تقلب در زمانی که بیشترین مشارکت مردمی در انتخابات رقم خورده بود علاوه بر ایجاد فتنه گری اعتماد عمومی به نظام را هدف قرار داده بود اظهارداشت: سران فتنه درصدد بودند تا با استفاده از بی اعتمادی ایجاد شده در بین مردم با با ادعای تقلب و پاشین غبار فتنه بر چهره نطام به اهداف خود برسند.
وی با بیان‌اینکه این افزایش سطح بصیرت مردم بود که باعث شد تا غبار فتنه بنشیند ومردم در ۹ دی ماه سال ۸۸ شکوه جمهوری اسلامی را با حضور خود یک بار دیگر رقم بزنند ادامه‌داد: فاصله انداختن بین مردم و نظام همیشه هدف دشمنان جمهوری اسلامی بوده است.
این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اهداف فتنه‌گران و حامیانشان در فتنه 88 ابراز داشت: القای باور دروغگو بودن نظام در ذهن مردم، تاکید بر انجام تقلب در انتخابات و تلاش برای ابطال انتخابات از اهداف و برنامه‌ریزی‌های این افراد بود.
یاوری با بیان اینکه یکی از مواردی که سبب شده بود تا مردم در ابتدای ایجاد اغتشاشات دچار دوگانگی شوند سکوت برخی خواص بود افزود: با اعتمادی که مردم به مسئولان در طی سالها به دست اورده بودند سکوت این افراد نوعی همراهی با فتنه گران محسوب شده به نوعی که افراد جامعه دچار دوگانگی در تشخیص راه صحیح شدند.
وی با بیان اینکه واژه خواص بی بصیرت بعد از فرونشستن غبار فتنه ومشخص شدن مسیر اصلی انقلاب به واژگان انقلاب اضافه شد تصریح کرد:شاید نتوان بین خواصی که متوجه ایجاد فتنه در کشور شدند ودر قبال آن سکوت کردند با افرادی که بر اتش این فتنه دمیدند تفاوتی قائل شد.

انتهای پیام/