به گزارش صبح توس؛ رؤیا حیدرزاده، مسئول بسیج جامعه زنان خراسان رضوی ظهر امروز در نشست خبری پنجمين جشنواره غنچه‌های امید در مشهد گفت: در جشنواره هاي فرهنگي کمتر به موضوع کودک و نونهالان توجه و سرمایه گذاری شده است.

وي افزود: در حوزه کودکان مسائل متعدد داریم و دستگاه‌های متولی باید نگاه ویژه ای نسبت به برنامه ریزی در این حوزه آینده سازان کشور صورت دهند.

مسئول بسیج جامعه زنان خراسان رضوی با بيان اينكه اصل رکن تربیتی، خانواده است و رکن بعدی جایگاه های آموزشی و پرورشی در سطح جامعه است اظهار كرد: بسیج جامعه زنان دارای نگاه تربیتی در حوزه کودک و نونهالان است تا منجر به اتفاق هنری در سطح استان شود.

وي افزود: پنجمين جشنواره غنچه‌های امید به عنوان رویداد فرهنگی در سطح استان باعث تحرک و پویایی مهدهای کودک و کانون های حوزه کودکان می‌شود.

حیدرزاده ضمن اشاره به اين مطلب كه ارتقا و کمک به مهارت های مربیان و والدین با محوریت تربیت کودک در این رویداد فرهنگی دخیل است تصريح كرد: علاوه بر انتقال تجربه بین مهدهای کودک در این شبکه، به‌واسطه این فرصت کشف استعدادهای نونهال صورت می‌گیرد و فرد را در ظهور و بروز استعدادها مشارکت خواهند داد.

وي افزود: در پنجمين جشنواره غنچه‌های امید (1401) طي سه روز کودکان در اواخر بهمن ماه سال جاری با هدف آشنایی کودکان با مناسبت های ملی و مذهبی و آموزه های انقلابی و همچنین تقویت مهارت‌های اجتماعی، فرهنگي شهروندي، سبك زندگي رضوي و ایجاد زنجیره ارتباطی در فضای خانواده، مهد و فضای مجازی رقابت خواهند داشت.

مسئول بسیج جامعه زنان خراسان رضوی با اعلام اینکه مهلت ثبت نام در این جشنواره تا بیستم دی ماه سال جاری ادامه خواهد داشت خاطرنشان كرد: گفتني است در مشهد حدود هزار مهد کودک و مهد قرآنی است و مجموعاً در سطح استان خراسان رضوی این عدد به ۱۵۰۰ مهد می‌رسد.

 

انتهاي پيام/