به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی ابن ابی طالب ع رشتخوار با تبریک هفته قران عترت و نماز گفت: موضوع قران امروز در جامعه ما در واقع مهجور واقع شده است، امروز باید استفاده بیشتری از قران داشته باشیم، چرا که توصیه آخر پیامبر گرامی اسلام قبل از رحلت توجه و درک بیشتر نسبت به عترت و قران بوده است.

وی در ادامه افزود: بحث نماز، باید در مدارس ما امروز جدی تر دنبال شود، ائمه جماعت ما باید در مدارس حضور پیدا کنند، دانش اموزان ما نعمتی هستند در کشور و امروز باید در شرایطی قرار بگیرند که از علم و معرفت کافی کافی و بصیرت لازم بهره مند باشند، موضوع نماز یک فریضه الهی که همه باید نسبت به نماز زمینه ساز اقامه نماز جماعت باشیم.

امام جمعه رشتخوار در ادامه در رابطه با مشکلات امروز زعفرانکاران در منطقه و شهرستان با انتقاد از سازمان تعاون روستایی، تصریح کرد: مسئله ای که کشاورزان و زعفرانکاران عزیز ما را ناراحت کرده مسئله قیمت زعفران در بازار است، دولت و مسئولان ما باید نسبت به موضوع قیمت زعفران احساس مسئولیت کنند، کشاورزان عزیزی که یک سال زحمت می کشند، تا دسترنج یکساله خود بهره ببرند، روا نیست با قیمت ناچیز محصول و دسترنج خود را به فروش برسانند.

حجت الاسلام جهانشیری در ادامه اذعان داشت: چه دولت محترم و انقلابی و چه سازمان تعاون روستایی باید نسبت به موضوع کشاورزان بها بیشتری بدهند به کشاورزانی که در هوای سرد برای کسب روزی حلال روزها و ساعت ها تلاش می کنند و یک سال چشم انتظاری و زحمت می کشند نیازمند توجه بیشتر از سوی مسئولان است.


وی در ادامه این مطلب یاداور شد: مجموعه جهاد کشاورزی و تعاون روستایی با صدور قعطنامه اعلام می کنند خرید باید به قیمت پایین تر انجام شود، این موضوع اصلا خوب نیست،و باید قیمت ها اصلاح و خرید طبق روال قبل انجام شود، لازمه کار این است که مسئولان ما نسبت به رفع مشکل فکر اساسی بردارند، که کشاورزان عزیز ما خوشحال شوند.

وی درپایان با تقدیر و تشکر از تمامی کسانی که در مراسم شهادت حضرت زهرا س همراهی و همکاری داشتند از جوانان عزیز، خیرین نیک اندیش توقع ما حضور پررنگ تر درراسم مذهبی است.

وی همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود با تبریک انتصاب وزیر جدید راه و شهرسازی بیان داشت: انتظار ما رسیدگی به حق ضایع شده شهرستان رشتخوار طی چند سال گذشته است و توقع ما از وزیر جدید توجه جدی به این حوزه است.

حجت الاسلام جهانشیری همچنین در رابطه با اخبار و نیرنگ دشمن از طریق انتشار اخبار فیک نیوز اظهار داشت:  فیک نیوز ها عامل موثر برلی پیشبرد نقشه دشمنان در رسانه های غربی است، خبرهای دروغی که در جامعه منتشر می شود، امروز دشمن روی این مسئله سرمایه گذاری کردند، جوانان و جامعه ما باید بصیرت کافی را داشته باشند، دشمن در جنگ نرم به دنبال زمین گیر کردن مخالفان خود است، که ما باید مراقب این مسئله باشیم.

انتهای پیام/