به گزارش صبح توس؛ جواد خدایی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی پیش از ظهر امروز در آیین آغاز عملیات اجرایی و تخصیص واحدهای طرح نهضت ملی مسکن و قرعه کشی ۱۰۴۰ واحد در مرحله اول که با حضور استاندار خراسان رضوی و متقاضیان واحدهای مسکونی در سالن اجتماعات آرامگاه شهید مدرس (ره) برگزار شد، اظهار داشت: ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی سهم خراسان رضوی در طرح نهضت ملی مسکن است.

وی با بیان اینکه تهیه زمین، شناسایی متقاضیان حائز شرایط و... در سطح کشور، استان و شهرستان در حال انجام است، خاطرنشان کرد: شهر کاشمر جزو شهرهایی است که مسئله مسکن دچار یک عقب افتادگی جدی تری است و تلاش شد واگذاری زمین در چند گام انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه به نسبت متقاضیان در شهرهای بزرگ تامین زمین کار سخت تری است، تصریح کرد: علیرغم تمام تلاش هایی که صورت گرفت عدم تطابق آنها با فرهنگ مردم مشکلاتی را به وجود می آورد.

وی با اشاره به اینکه زمین های کاشمر در بهترین نقاط شهر تعبیه شده است، اذعان کرد: ۱۰۴۰ واحد بیش از ۵۰۰ قطعه زمین امروز واگذار می شود و در شهرهای بزرگ می توانستیم آپارتمان واگذار کنیم ولی در کاشمر زمین به جهت انطباق با سبک زندگی مردم و سرعت در ساخت واگذار می شود.

خدایی با بیان اینکه زمین هایی به مساحت تقریبا ۲۰۰ متر مربع در اختیار مردم قرار می گیرد و یکی از بهترین طرح های استان خواهد بود، عنوان کرد: فضای خوبی برای ساخت مسکن در شهر کاشمر فراهم شده و الگوهای طراحی معماری به نحوی است که مالکان از دو درب مجزا به واحدهای خود دسترسی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه صدور پروانه این زمین ها حداکثر یک هفته با همکاری شهرداری کاشمر با تخفیفات ویژه انجام شود و ظرف یکماه آینده شرایط ساخت فراهم خواهد شد، تشریح کرد: در کاشمر بیش از ۵ هزار نفر تایید نهایی داریم و برای باقی افراد در حال رایزنی برای تعیین تکلیف زمین ها هستیم.

مسئولان به دنبال گره گشایی از مشکلات مردم هستند

حجت الاسلام جواد طاهری، امام جمعه کاشمر در این نشست اظهار داشت: با ظرفیت های داخلی شهرستان مسئولان ما به دنبال باز کردن گره کار مردم هستند و اگر همین مسیر را طی کنید دیگر گره ها هم باز خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم روی پای خود ایستاده اند و با مسئولان خود گره های کشور را باز خواهند کرد و به سمت دشمن نمی روند، خاطرنشان کرد: امروزه نمی توانیم از دولتی که دست خالی دارد پول طلب کنیم و باید زمین و منابع ملی به نفع مصالح کشور استفاده شود و یکی از مصالح کشور تامین زمین برای تامین منزل مسکونی جوانان فاقد مسکن است.

امام جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه ۵۸۰۰ نفر در شهرستان کاشمر شرایط تحویل زمین را دارند و در این فاز ۱۰۴۰ واحد قرعه کشی و زمین آن در اختیار مردم برای ساخت قرار می گیرد، تصریح کرد: وام ۳۰۰ میلیونی در اختیار مردم قرار می گیرد تا بتوانند خانه خود را در این زمین ها بسازند.

وی همچنین با اشاره به اینکه امروز هزار خانوار تکلیف آنها در بحث زمین و ساخت خانه مشخص می شود، اذعان کرد: در گذشته پیمانکار این کار را انجام می داد و برخی نارضایتی ها در بعضی مکان ها قرار داشت و در اختیار قرار دادن ساخت خوبه خود مردم می تواند گره گشا باشد.

انتهای پیام/