به گزارش صبح توس؛ دکتر محسن زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در مراسم روز دانشجو در دانشگاه تربت حیدریه اظهار کرد: امروز مهمترین وظیفه جنبش دانشجویی مقابله با دو جریان فکری تجددگرایی و تحجر و مطالبه از نظام و حاکمیت و مجلس و دولت برای صیانت و حفاظت از انقلاب اصیل است و اگر بتوانیم این دو جریان که از ابتدای انقلاب با آن درگیر بودیم و خیلی از آنها در مناصب حضور دارند را کنار بزنیم بسیاری از مشکلات جامعه برطرف می شود.

وی تصریح کرد: امروز در جنگ شناختی، رسانه ای و روایت ها قرار داریم و در این جنگ روایت ها باید دقت کنیم روایتی بر خلاف آنچه اتفاق افتاده در اذهان منعکس نشود چرا که دشمن کاملا حساب شده، منسجم با برنامه در این جنگ تمام عیار حضور یافته است.

زنگنه گفت: تفکر تجددطلبی رستگاری جامعه را در قالب یک مدل سکولاریسم اجتماعی، دینی و فرهنگی می‌دید و معتقد به آزادی های بی حد و حصر درجامعه بود و دین را افیون توده‌ها می‌دانست.

وی افزود: در مقابل تفکر تحجر قرار دارد که هر گونه انتقاد و اصلاح را برنمی‌تابد و به دنبال تحقق افکار انحصار طلبانه است.

نماینده مردم منطقه تربت حیدریه اظهار کرد: زمانی شهید آوینی گفته بود هر دوی اینها برای جامعه ما مضر، اما تفکر تحجرطلبانه به مراتب بدتر از تفکر تجددطلبانه است.

زنگنه گفت: بر این اساس از شما دانشجویان تقاضا دارم، برای صیانت از انقلاب اسلامی با هر دوی ان تفکر برخورد عقلانی داشته باشید.

زنگنه گفت: به فضای مجازی و رسانه ای مستند و منطقی نگاه کنیم، گاهی اعتراض می کنند باید به اعتراضات منطقی و مستند رسیدگی شود، اما گاهی اسلحه گرم و سرد بر می دارند و به جان مردم و مدافعان امنیت می افتند.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ما در برابر حرف مردم باید بنشینیم و مطالبات آنان را رسیدگی کنیم اما اینکه از بیرون کشور خط گرفته شود و آشوب و اغتشاش راه اندازی کنند با آن مخالفیم.

در این آئین امینی دانشجوی دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی تربت حیدریه خطاب به نماینده مجلس گفت: امکانات رفاهی و تحصیلی دانشگاه فرهنگیان که بستر ساز آموزش و پرورش است بسیار از سایر دانشگاههای این شهرستان کمتر است، قریب به شش ماه است دانشگاه مدیر ندارد

وی افزود: ردیف بودجه دانشگاه فرهنگیان را مصوب کنید تا زمین ۱۱ هکتاری که مقابل دانشگاه دولتی متعلق به دانشگاه فرهنگیان است احداث شود.

زنگنه در پاسخ به این دانشجو گفت: امکانات کم این دانشگاه را قبول داریم و تلاش می کنیم موضوع ساخت دانشگاه فرهنگیان را طی سالهای آینده شروع کتیم، همچنین استعلامات ریاست جدید دانشگاه به اتمام رسیده و طی هفته آینده اگر تغییر نکند از اساتید تربتی هستند و معارفه خواهند شد.

انتهای پیام/