به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار با اشاره به درپیش بودن روز دانشجو اظهارداشت: در شرایطی که دانشجویان کشور در 16 آذر سال 32 ندای  آزادی‌خواهی و استکبار ستیزی را فریاد زدند تعدادی از آنها  بوسیله مزدوران رژیم پهلوی به خاک و خون کشیده شدند.
وی تصریح کرد: دانشگاه  از پایه های عزت، استقلال، شرافت و میزان اخلاق  اسلامی است که در این مسیر دانشجو جایگاه بالا و رفیعی دارند که باید بصیرو  واقف به موقعیت  خود باشد.
امام جمعه سبزوار گفت: دانشجو نباید در گرداب تبلیغات دروغ دشمن گرفتار شود و   توطئه دشمن ذهن آنها  را محدود نماید از دانشجویان که  در جامعه و محیط اسلامی تحصیل می کنند انتظار می رود با بصیرت در برابر جنگ رسانه های و تهاجم فرهنگی دشمن ایستادگی نمایند.
حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود: دشمن خواب  تجزیه ایران اسلامی را دیده است لذا در شرایطی که نیروهای مسلح برابر توطئه دشمن در ایستادگی کامل قرار دارند  آن وقت نباید محدود ی از دانشجویان  متاثر از توطئه و جریان فریب دشمن در جبهه آنها بازی کنند.
وی ادامه داد: دشمن با بهره گیری از تمامی ظرفیت رسانه ای و روانی  خود به دنبال  آشوب داخلی بود اما  کمتر از  400 هزار نفر در داخل کشور همسو با دشمن شدند  که  عمده این افراد نیز فریب خوردگان بودند.
امام جمعه سبزوار گفت: مردم علاقمند به انقلاب هستند و پای ولایت فقیه و آرمانهای شهدا ایستاده اند و در این مسیر  قلم و یا  قدم هایی که مردم را دعوت به آشوب و اغتشاس نمایند را خواهند شکست.
حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود:  چنانچه در  دانشگاهی فریادی علیه عزت، غیرت، استقلال و شرف ملت  شنیده شود که خواسته استکبار است مردم آن دانشگاه یا کلاس درس  را وادار به تعطیلی می نمایند.