به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید محمد معلمی، امام جمعه تربت حیدریه در خطبه های این هفته نماز اظهار داشت: لشکر بزرگترین یگان رزمندگان جبهه با بالاترین تجهیزات و تسلیحات برای انجام عملیات های مختلف آماده است اما بسیج لشکر مخلص خداست یعنی کیفیت و سمت و سو را مشخص می کند که برای خدا و این به لشکر بسیج شرف و عزت می دهد.

وی تصریح کرد: حرکت نیروی بسیجی به سمت هدایت است و اهداف، ارزشها و آرمانهای آن الهی و تسلیم پروردگار است و همه خط و مشی او برای هدایت و این معنای لشکر مخلص خداست.

معلمی گفت: امروز اقشار مختلف مردم از اطراف شهرستان همه در همایش اقتدار بسیج حضور پیدا کردند و این یک پیام مهم دارد که دشمنان قسم خورده بدانند تا او را زیر جکمه های خود له نکنیم دست از مبارزه بر نخواهیم داشت.

امام جمعه تربت حیدریه گفت: نیروهای بسیجی حصاری دور انقلاب کشیدند و اجازه نخواهند داد کوچکترین آسیبی به این کشور برسد چرا که ایمان های قوی و اراده آهنین آنها برای مقابله با ظلم و استکبار و تحقق تمدن مهدوی را همگان شاهدند.

نماینده مجلس باید خط آتش دشمن را بشناسد

حجت الاسلام معلمی به شاخصه های نماینده در طراز انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: نماینده باید خط آتش دشمن را بشناسد و اگر نماینده ای این را متوجه نشود شرایط احراز نمایندگی را ندارد.

وی مبارزه با استعمار و استکبار را از دیگر شاخصه های یک نماینده انقلابی باد کرد و افزود: امروز نماینده ما در نظام جمهوری اسلامی باید در مواضع سیاسی خود در برابر استکبار شفاف، شجاع و نترس باشد

امام جمعه تربت حیدریه به دغدغه رهبری در خصوص نمایندگان ملت اشاره کرد و افزود: اگر دغدغه های رهبر معظم انقلاب در این سالها که در دیدارهای مختلف عنوان شده بررسی کنیم می بینیم که هنوز عملیاتی نشده است.

معلمی بیان داشت: امروز فضای مجازی روزگار خانواده های ما را سیاه کرده و مگر این دغدغه رهبری نبوده، چرا طرح صیانت به نتیجه نرسیده در این مجلس، مباحث اقتصادی از دیگر دغدغه های مهم رهبری است و چرا برای این مسایل اقدامی نمی شود.

وی اضافه کرد: برای این مردم که در صحنه ها و میدان های مختلف انقلاب اسلامی حضور یافتند باید فکر اساسی کرد و نباید اجازه بدهیم به لحاظ معیشتی دچار مشکل بشوند چرا که دشمن از این روزنه ها نفوذ می کند.

امام جمعه تربت حیدریه گفت: در مجلس انقلابی حرکت های خوبی می بینیم اما کف جامعه هنوز طعم شیرین این حرکت ها را احساس نکردند و این قدم ها باید سریع تر انجام شود، چرا که حرکت لاک پشتی مناسب نیست و دشمن از این فرصت ها استفاده می کند و ذهن و فکر جوان ما را منحرف می کند.

عدم دخالت در عزل و نصب ها که منافع و مصالح مردم را به گروگان نگیرند، قانونگذاری و تعقیب قانون و تحقیق و تفحص بخش دیگری از این دغدغه ها بود که حجت الاسلام معلمی به آن اشاره کرد.

وی افزود: هرگز نظرم به شخص خاصی نیست و بطور کلی برای همه نمایندگان مجلس عرض می کنم که به وظیفه اصلی خود عمل کنند.

انتهای پیام/