به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام جواد طاهری، امام جمعه کاشمر ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان که در محل سالن اجتماعات آرامگاه شهید مدرس (ره) برگزار شد، اظهار داشت: کشوری که سیم خاردار برای حفاظت خود نداشت امروزه به یک قدرت تبدیل شده و بسیاری از کشورهای ابرقدرت دنیا به دنبال مذاکره با این کشور هستند.

وی با بیان اینکه تفسیر مشکلات و تبیین آن برای خود بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: دنیا محل آرامش برای انسان نیست و این کلام خداوند در قرآن است که انسان در سختی آفریده شده است.

امام جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه دنیا به مانند یک کلاس درس است و کلاس درس برای آموزش، یادگیری و رشد است و ملتی موفق است که بتواند انتظارت خود را نسبت به دنیا تنظیم کند، تصریح کرد: رشد انسان بر اساس فرمایش پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در سختی ها است.

وی با اشاره به اینکه امام فرمود بسیج لشگر مخلص خداست و این لشگر برای انسجام و چارچوب نظام است، اذعان کرد: بسیج مخلص است و بدنه ملت است که هرجا مسئولان کم بیاورند در میدان های نظامی، علمی، فرهنگی و... خالصانه حضور پیدا می کند که این نشان از کیفیت کار بسیج است.

حجت الاسلام طاهری همچنین عنوان کرد: بسیج در عرصه های مختلف باعث پیشرفت شده و در این جنگ ترکیبی بسیج به میدان خواهد آمد و قائله اغتشاشات را جمع خواهد کرد.

وی با بیان اینکه شهید مدرس الگوی تمام عیاری برای مجلس شورای اسلامی است، تشریح کرد: شهید مدرس صداقت، بصیرت، بینش سیاسی و صراحت داشت و از منافع و مصالح کشور حفاظت می کرد

امام جمعه کاشمر با تاکید براینکه برخی از جوانان به اخبار خبرگزاری های داخلی کشور اعتماد ندارد و حرف رسانه های خارجی را گوش می کند، بیان کرد: بینش سیاسی برای جوانان بسیار حائز اهمیت است و باید بدانیم افرادی که امروزه شعار زن زندگی آزادی را خلق کردند در پشت پرده خائن ترین افراد به زن و آزادی هستند.

وی با اشاره به اینکه در این حجاب است که زنان می توانند قله های علمی، اقتصادی و اجتماعی را فتح کنند، تاکید کرد: قبل از انقلاب تنها دو زن توانستند مدال ورزشی بگیرند در صورتی که بعد از انقلاب هزاران مدال در عرصه های مختلف ورزشی توسط زنان کسب شده است.

انتهای پیام/