به گزارش صبح توس؛ مصطفی ملایی رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهر مقدس قم پنج شنبه شب در نشست هم اندیشی روسای کمیسیون های فرهنگی شهرهای بصیر و پیشتاز در انقلاب اسلامی اظهار کرد: غرب بدنبال آن است که ایران نباشد و در این مسیر به هر طریقی آسیب می رساند تا کشور را دچار چالشو بحران کند.

وی از اغتبارزایی واعتبارزدایی بعنوان دو موضوع مهم امروز جامعه مطرح کرد و افزود: دشمن بدنبال آن است تا چهره آمریکای جنایتکار را اعتبار دهد و چهره نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مخدوش و از آن اعتبارزدایی کنند و راه مقابله با این طرح دشمن کار انقلاب در بستر فرهنگی و جهاد تبیین است.

مایی افزود: دشمن بدنبال جابجایی اعتبارزایی با اعتبار زدایی است و می خواهد عنصر اعتباری ما را بی اعتبار کند و این بدان معناست که با ترفند های مختلف، اعتبار نظام و آرمانهای انقلاب را تخریب، تردید، تحریف، تخقیر و تهدید ایجاد کنند.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قم گفت: اعتبارزدایی از شهرهای مذهبی و انقلابی از دیگر برنامه های دشمن است و می خواهند با موارد خاص شهرهای انقلابی را آسیب بزنند، البته می خواهد طوری عمل کند که ابتدا نفوذ تا در ادامه سلطه خود را بر کشور داشته باشد،

وی تکلیف نیروهای انقلاب در اعتبارزایی را تجلیل، تکریم، تبیین عنوان کرد و افزود: این تحولات باید از کودکان و نوجوانان آغاز شود که یکی از روش های آن برگزاری اردوهای فرهنگی تربیتی است.

ملایی جهاد تبیین را یکی از راههای اعتبارزایی دانست و افزود: امروز باید گفتمان انقلاب اسلامی برای نسل امروز بیان کرد، یعنی باید چهره واقعی آمریکا برای نسل امروز جوان و نوجوان کشور تبیین شود و خدمات و دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی نیز مستند گفته شود.

وی اضافه کرد: باید با نوجوان و کودک ارتباط بگیریم و همچون شهید سلیمانی شبکه سازی کنیم و در مرحله دوم مفاهمه و به یک دغدغه مشترک برسیم تا در گام نهایی تحول آفرینی ایجاد شود

کادرسازی برای انقلاب اسلامی یک ضرورت است

فرماندار تربت حیدریه در این نشست اظهار داشت: در تغییر روند انقلاب دشمن از همه توان خود استفاده کرده از شبکه سازی که کرده تا نفوذ در افراد موثر انقلاب بهره برده و حتی مدیرانی بر سر کار آمدند که خواسته یا ناخواسته برنامه های دشمن را محقق می کردند.

علی اکبر کی پور گفت: مدیرانی در عرصه اداره کشور آمدند و اسب توسعه را سوار شدند و به پشت سر نگاه نکردند و باعث شد به باورهای مردم آسیب فراوان وارد شود.

وی افزود: در این برهه ها در تفکر های مردم تغییر ایجاد و تربیت معلمان و مربیان تربیتی را بلا اثر کردند و امروز می بینم بخشی از اغتشاشاتی که مدیریت می شود از محل مراکز آموزشی است‌‌.

فرماندار تربت حیدریه بیان داشت: در سیر انقلاب اسلامی بخشی از سربازان انقلاب از قطار اخارج شدند و این جایگزینی کمی کند شده ولی از بین نرفته لذا نیروهایی که می توانند انقلاب را هدایت کنند باید تربیت و ساخته شوند که بخشی از آن را باید دولت و بخشی را مردم انجام دهند که اثرگذاری مردم بیشتر و موثرتر است.

تبیین هویت انقلابی و مستندسازی تاریخ شفاهی انقلاب دو هدف مهم کمیسیون فرهنگی شهرهای بصیر در انقلاب

مهدی زاهدی، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهر تربت خیدریه تبیین هویت انقلابی و مستندسازی تاریخ شفاهی انقلاب را دو هدف مهم کمیسیون فرهنگی شهرهای بصیر در انقلاب اسلامی عنوان کرد.

وی افزود: اقدامات موثر هماهنگ و همزمان در حوزه انقلاب اسلامی و بصیرت افزایی در سراسر کشور اجرا شود و باید نگاه جدیدی به گفتمان و موضوع انقلاب اسلامی داشته باشیم و یاد خاطره شهدا، جانبازان و پیشکسوتان انقلاب را گرامی و مورد تکریم قرار دهیم.

ملایی از برگزاری نخستین اجلاسیه شهرهای بصیر در انقلاب اسلامی در شهر مقدس قم در دهه بصیرت امسال برگزار خبر داد.

تنها راه برون رفت وضعیت نابسامان فرهنگی کشور حضور آگاهانه مردم مومن و متدین است

حجت الاسلام حیدری، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهر یزد گفت: یکی از نواقص یا معایبی که می توان در حوزه فرهنگی به آن اشاره کرد تغییر سبک زندگی ایرانی اسلامی است.

وی تاکید کرد: افراد مومن و متدین و محجبه در اجتماعات فرهنگی، هنری و احتماعی حضور فعالانه و‌ موثر داشته باشند.

انتهای پیام/