به گزارش صبح توس؛ با توجه به اینکه عشایر به عنوان تولید کننده بخش مهمی از نیازهای غذایی و صنایع دستی کشور را تامین و در خودکفایی و تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهمی را ایفا می‌کنند لذا در  شرایط خشکسالی های مداوم و کمبود نهاده دامی  نیازمند توجه جدی مسئولان و دولت هستند.

با وجود فعالیت های عمرانی مناسب در منطقه عشایری سبزوار در بخش روداب هم چون طرحهای تامین آب پایدار و ساخت  بندهای  خاکی در مناطق عشایرنشین  نیازمند خرید حمایتی دام به قیمت بیشترو نیز ارائه تسهیللات دامدار کارت هستند.

3 میلیارد ریال صرف مرمت چاه‌های مالداری عشایر منطقه سبزوار شد

رییس اداره امور عشایری سبزوار گفت:  سه میلیارد ریال در حوزه مطالعات و  مرمت بهسازی قنوات و آب انبارها، چاه‌های مالداری منطقه عشایر روداب سبزوار هزینه شد.

حمید کیانی‌مهر در گفت و گو با صبح توس؛ گفت:  طرح مطالعاتی  شناسنامه دار کردن منابع آبی منطقه عشایر روداب صورت گرفت و 50 منبع آب شامل چشمه، قنات، آب انبار و  چاه مالداری شناسنامه دار شده است.

وی تصریح کرد: پس از شناسنامه دار نمودن منابع آبی منطقه عشایری سبزوار کار مرمت و احیای این منابع آبی با اولویت صورت می گیرد.

رییس اداره امور عشایری سبزوار گفت:  عشایر به عنوان تولید کننده بخش مهمی از نیازهای غذایی و صنایع دستی کشور را تامین و در خودکفایی و تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

کیانی‌مهر افزود: همچنین در راستای اجرای عملیات عمرانی  و تسهیل در رفت و آمد ساکنان عشایری عمده راههای مناطق عشایری بخش روداب سبزوار با هزینه ۲ میلیارد ریال مرمت وتیغ زنی شده است.

انتهای پیام/