به گزارش صبح توس؛کاهش مخاطرات سیلاب در شهر مستعد وقوع سیل سبزوار نیازمند هم افزایی نهادهایی همچون امور آب منطقه‌ای و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیریت شهری است با این حال در سال های گذشته با وجود پیگیری دستگاهای نظارتی اما همچنان ساخت و سازها در  در بستر رودخانه ها مشاهده شده است که این عامل این منطقه کویری را در معرض تهدید سیلاب و ویرانی ناشی از آن قرار داده است.

 در شرایطی که وقوع سیلاب سبب خسارت به تاسیسات زیربنایی، زیرساختهای اقتصادی، کشاورزی، خدماتی و مناطق مسکونی شهری و روستایی  می شود لازم است دستگاههای نظارتی اقدامات پیشگیرانه و جدی را در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر رودخانه ها داشته باشند.

عملیات لایروبی  مسیل‌ها و رودخانه‌های سبزوار انجام شد

مدیر امور آب ناحیه سبزوار در گفت و گو با صبح توس؛ گفت: به منظور کاهش خطرات احتمالی سیلاب های عملیات لایروبی مسیل‌ها و رودخانه‌های سبزوار انجام شد.

جواد توسلی افزود : خطر سیلاب همواره تهدیدی جدی است در همین راستا  عملیات لایروبی  1600 متر مربع مَسیل‌ها و رودخانه‌های  منطقه امور آب ناحیه سبزوار از ابتدای امسال صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: همچنین آزادی سازی بیش از سه هکتار  اراضی حریم رودخانه و با همیاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی صورت گرفته است

.مدیر امور آب ناحیه سبزوار گفت: طرح آزادسازی  حریم و بستر رودخانه ها  به منظور  صیانت و حفاظت از بستر و حریم رودخانه‌ها و پیشگیری از خسارات جانی و مالی به هنگام بروز سیلاب‌های احتمالی انجام شده است.

توسلی با بیان اینکه  سازه‌های حفاظتی لازمه مقابله با سیل است و بر این اساس، ساماندهی و تکمیل طرح سیل‌بند شمال شهر سبزوار مهمترین اقدامات برای کنترل سیلاب در بخش شمال غربی شهر سبزوار است.

انتهای پیام/