حجت الاسلام جواد نیک بین، نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص حوادث اخیر کشور، اظهارداشت: قطعا با افرادی که اهل عملیات مسلحانه، خرابکاری، تخریب اموال عمومی، قتل و اغتشاش هستند و مامور حفظ امنیت را به شهادت می رسانند باید مماشات تمام شود و برخورد قاطع صورت گیرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه به جهت دستوراتی که شورای عالی امنیت ملی برای عدم استفاده از سلاح گرم برای نیروی انتظامی مصوب کرده، این نیرو مقتدر مظلوم است، خاطرنشان کرد: ماموران نیروی انتظامی در وسط میدان حق استفاده از سلاح گرم در مقابل یک عده یاغی، محارب و آشوبگر را ندارد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه البته تعداد افراد یاغی، محارب و آشوبگر خیلی کم است ولی با رخنه در جمع معترضان مردمی، هدف همه آن جمعیت و جمع را لکه دار می کنند، تصریح کرد: اعتراض و انتقاد در تمام کشورها مانعی ندارد و در اصل 27 قانون اساسی آمده است ولی آشوب و تخریب اموال عمومی و مردم، قتل و... جزو انتقاد نیست و باید شورای امنیت ملی مصوبه جدیدی برای این امر در نظر بگیرد.

وی با اشاره به اینکه شب گذشته شورای عالی امنیت ملی نشست داشتند و مصوبات محکم تری برای مقابله با اغتشاشگران گذاشته اند، اذعان کرد: بنده در حال حاضر اطلاعی از مصوبات ندارم و بعد از اطلاع در اختیار مردم و رسانه ها خواهیم گذاشت.

انتهای پیام/