به گزارش صبح توس؛ وعده ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در کشور در حالی توسط دولت سیزدهم داده شده بود که متاسفانه عدم توجه به این موضوع اساسی در دولت قبل سبب تبدیل شدن مسکن به معضل نه تنها برای شهروندان که برای کل کشور شده است.

اما در دولت سیزدهم و شروع به کار خوشبختانه شاهد این مهم هستیم که دولت و ارکان آن در استان ها وشهرستان ها در پی حل مشکل مسکن بوده و تا کنون گام های مهمی را در این عرصه برداشته اند.

از جمله اقدامات مهم تامین مسکن اختصاص زمین های ساخت طرحنهضت ملی مسکن در استان خراسان به ویژه شهر سبزوار است تا کنون برای احداث مسکن ۱۳۰ هکتار زمین تعیین و اقدامات تسطیح و ایجاد زیر ساخت در آن آغاز شده و همچنین مراحل قرعه کشی برای تعیین و جانمایی ۲۱۰۰ متقاضی با حضور استاندار اجام شده است که خود نشان از عملی شدن وعده های ساخت نهضت ملی مسکن را به صورت گام به گام می دهد.

قرعه کشی بیش از ۲ هزار واحد مسکن ملی در سبزوار

یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی ظهر امروز  با اشاره اینکه موضوع تامین مسکن، یکی از اولویت های ویژه دولت است اظهار داشت: با توسعه ساخت مسکن و راه افتادن این بخش سایر بخش های اقتصاد نیز فعال می شود.

وی با بیان اینکه نهضت مسکن که محصول نهایی آن تامین مسکن است ادامه داد: ضریب اشتغال بالایی که در طرح های بزرگ مسکن وجود دارد اشتغالزایی قوی و گردش مالی قابل توجهی، ایجاد می کند.

وی در تشریح ساخت واحدها مسکن در سبزوار افزود: در بخش تامین‌ مسکن مناطق روستایی سبزوار، در مجموع برای ۹۲ روستای بالای ۲۰ خانوار که تکلیف زمین آنها با همت بنیاد مسکن، بخشداری و دهیاران مشخص شود، به سرعت اجرای طرح نهضت ملی مسکن پیگیری می شود.

نظری تاکید کرد: همچنین در قالب طرح نهضت ملی مسکن، ۳۲ قطعه زمین شهری در شهر روداب، با مشارکت مالکان احداث خواهد شد و در قالب این طرح، به خودمالکان نیز از طریق شهرداری و همت نظام مهندسی، با ارائه تخفیف کمک می شود.

سهم سبزوار از نهضت ملی مسکن، ۱۴/۵ هزار واحد مسکونی

حسین ابراهیمی، معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار، در این مراسم با بیان اینکه

سهم سبزوار از طرح نهضت ملی مسکن، ۱۴/۵ هزار واحد مسکونی تعریف شده ادامه داد: امروز مرحله دوم عملیات اجرایی و تخصیص واحدهای طرح نهضت ملی مسکن، در قالب ۲ هزار و ۷۸ واحد در شهر سبزوار، در زمینی ۲۲ هکتاری در حاشیه توحیدشهر، آغاز شده است.

ابراهیمی بیان کرد: در مرحله نخست اجرای طرح نهضت ملی مسکن، سهم شهر سبزوار ۵۵۵ واحد مسکونی بوده است‌ که مالکان آنها مشخص و فرایند قرعه کشی آن، در گذشته انجام شده و عملیات عمرانی این واحدها نیز، با شتاب در حال تکمیل است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۲۰ هزار متقاضی  برای طرح نهضت ملی مسکن در مناطق شهری و روستایی سبزوار، ثبت نام اولیه داشته اند تاکید کرد: که از ۱۷ هزار واجد شرایط، تاکنون ۸ هزار مورد تایید نهایی شده اند.

انتهای پیام/