قدرت اله عظیم پور کارشناس مسایل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهارکرد: نظام بین المللی فضایی دارد که تهدید یک امر دائمی، پایان ناپذیر و تکرار شونده است و نوع تهدیدات در دوران های مختلف و شدت و مکان و زمان و بازیگر آن تغییر پیدا می کند، لذا تهدید یک امر دائمی برای کشورهاست.

وی تصریح کرد: عصری که در آن زندگی می کنیم عصر جامعه شبکه ای است و ماهیت و ذات بحران موجود در آن شبکه ای شده، بعنوان مثال در کشور ایران منافقین در سال ۱۳۶۰ به گونه ای فعالیت می کرد که یک سازمان بود که با یک ضربه به یکی از قسمت های آن به کل بخش عملیاتی سازمان دسترسی پیدا می کردید.

عظیم پور ادامه داد: اما امروز اینگونه نیست و تهدیدات و فراخوان ها و اغلب فعالیت های این گروه بهمراه فیک نیوزها شبکه ای است و بصورت یک شبکه اقدام به تهدید، رعب و وحشت، آموزش و راهبری عملیات های نامشروع خود در توطئه و فتنه ها، براندلزی ها و به خاک و خون کشیده مردم می کنند.

این کارشناس مسایل سیاسی اظهار داشت: بحران های اجتماعی و جنبش ها، شبکه ای است و برخی نظریه پردازان معتقدند این جنبش ها، ایدئولوژی، سازمان و رهبر ندارند، لذا نمی توان فرماندهی کار در یک زمان و مکان پیدا کرد،

عظیم پور گفت: بحران امروز جمهوری اسلامی ایران نیز شبکه ای است، اما ایدوئولوژی خاصی دارد و آن هم القای ناکارآمدی و نفی نظام و پمپاژ یاس و ناامیدی درون جامعه است تا ضمن متوقف کردن حرکت پیشرونده ایران، عزم و اراده ها را نیز از بین ببرد.

وی به چرایی هجمه فراوان شبکه ای علیه انقلاب اسلامی ایران در یک دهه اخیر اشاره کرد و افزود: قدرت ایران به شرق مدیترانه رسیده و این برای نخستین بار در تاریخ این کشور است، چرا که یک مرکزیت قدرت بوجود امده و پمپاژ این تفکر برای جامعه و دانشجو که ایران تبدیل به قدرت منطقه ای و چالش گر برای قدرت های بزرگ شده هنوز خوب تبیین نشده است.

کارشناس مسایل سیاسی خاطر نشان کرد: محور اصلی تمدن سازی در بیانیه گام دوم انقلاب، علم است و علم با جهاد شناخت، متوازن است و موضوعاتی که رهبری قبل ها در الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی داشتند، همگون با مباحث گام دوم و تمدن سازی است.

وی افزود: بر همین اساس برای تمدن سازی مورد نظر در گام دوم انقلاب باید فضای تهدید شبکه ای موجود را شناخت، آن را بشناسانیم، فرصت ها و تهدیدات آن را تبیین، به شبهات مطرح شده در این فضای غبارآلود مستند و دقیق پاسخ داده شود.

انتهای پیام/