حسین عباسیان، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به حوادث و مسائل روز کشور اظهار داشت: برخی از افراد می گویند ما چگونه باید چطور مطالبه گری کنیم، در صورتی که کرسی های آزاداندیشی و نقد و مناظره همیشه هست و باید از راه مشخص وارد شد تا دشمن سوء استفاده نکند.

وی با بیان اینکه باید بدانیم هر جا دشمن برای ما کف و سوت زد یعنی داریم در خط دشمن حرکت می کنیم، خاطرنشان کرد: راه دشمن شناسی سخت نیست اگر به فتنه سال های اخیر از 78 تا به امروز نگاه کنیم متوجه می شویم که کار دشمن این است که برای ملت ایران هزینه درست می کند.

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری بارها بر بحث دشمن شناسی تاکید دارند، تصریح کرد: دشمن دنبال بهانه است و امروز حجاب و فوت مهسا امینی یک بهانه برای دشمن است تا در داخل کشور برای مردم و نظام هزینه درست کند و نا امنی را به داخل کشور بیاورد.

وی با اشاره به تعارض غرب با انقلاب اسلامی، اذعان کرد: اندیشمند آمریکایی می گوید تمدن اسلامی اصول تغییر ناپذیری دارد که نمی تواند ما را بپذیرد، ما باید برتر دنیا باشیم، ما باید کدخدای عالم باشیم و انقلاب اسلامی ایران با مکتبی که دارند برتری ما را نمی خواهد و باید این مکتب از بین برود و بهانه حجاب و فوت مهسا امینی است.

عباسیان با بیان اینکه برنارد لوییس خالق نظریه تجزیه ایران بود و او معتقد بود که ایران قدرتمند است و نمی توان او را سقوط داد باید ایران به 6 منطقه تجزیه شود تا بتوان از بین برد، عنوان کرد: محروم سازی، مخدوش سازی، منفعل سازی و مشغول سازی برنامه های 25 اندیشکده آمریکا برای براندازی ایران است.

وی با تاکید بر اینکه خالقان آمریکایی تحریم ها برای محروم سازی ایران می گویند اگر ایرانی ها اقتصاد مقاومتی که رهبر ایران گفته بود را پیاده می کردند ما قدم از قدم نمیتوانستیم برداریم، تشریح کرد: بیش از 10 سال است که مقام معظم رهبری صحبت از اقتصاد مقاومتی می کنند ولی برخی در داخل متاسفانه عملیاتی نکردند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به برنامه های دشمن برای مخدوش سازی، ابراز کرد: مخدوش سازی یعنی خدشه دار کردن اصول انقلاب، اسلام، رهبری و مردم است، یعنی کاری کنیم که معرف ها تبدیل به منکر و منکرها تبدیل به معروف شوند؛ یعنی فرزند در بغل مادر ننگ باشد ولی سگ در بغل افتخار شود.

وی با بیان اینکه منفعل سازی از دیگر برنامه های دشمن برای براندازی است، تاکید کرد: منفعل سازی به معنای بی تفاوت کردن مردم است، ما افراد ولایی داریم ولی بعضی انقلابی هستند و بعضی انقلابی نیستند، یعنی ولایی هستی برو حرم زیارت نامه بخوان و لحظه ای که نیاز به حضور تو باشد باز هم در زیر کولر زیارت عاشورا بخوانی، باید زمان شناسی بدانیم که انقلاب چه زمانی به چه چیزی نیاز دارد.

عباسیان با تاکید بر اینکه مایوس سازی و نا امید کردن مردم امروز بیش از هر زمانی در دستور کار دشمنان قرار گرفته است، بیان کرد: سیاه نمایی کارنامه نظام و انقلاب در دستور کار رسانه های دشمن است و تنها خبرهای بد را منتقل می کنند و ما باید بتوانیم دستاوردهای انقلاب را بگوییم که کشتی، پهپاد رتبه برتر جهان و ماهواره ساخته می شود و هواپیماسازی در اوج تحریم ها دارد اتفاق می افتد و هزار خبر خوب دیگری که منعکس نشده است.

وی با اشاره به اینکه سالانه 20 میلیارد دلار برای نابودی ایران هزینه می شود و جهاد تبیین به عنوان فریضه فوری و قطعی کجا قرار دارد؟، اظهار داشت: موسسه ای در آمریکا تخصص آشوب سازی در ایران دارند و اول مردم را دعون به اعتراض مسالمت آمیز می کنند بعد اعتراضات را به سمت اغتشاش پیش می برد و این یعنی نیروهای امنیتی، نظامی و بسیج مشغول شده اند و بعد تکفیری ها از مرز سرازیر می شوند.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: ریل گذار این انقلاب شهدا بودند و حالا ممکن است که اقلیتی از این قطار پیاده شوند و تعدادی هم محکم نشسته اند.

انتهای پیام/