براتعلی زیدآبادی  رئیس دامپزشکی سبزوار در گفت وگو با صبح توس؛ با بیان اینکه بیش از هشت هزار گواهی حمل فرآورده های خام دامی صادر شده است افزود: صدور مجوزهای حمل فرآورده‌ خام‌ دامی در بخش های دام، طیور، شیرخام، گوشت مرغ و گوسفند بوده است

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال 216هزار و 819 راس دام سبک و ۲ هزار و 963 راس دام سنگین از شهرستان سبزوار به کشتارگاه‌های خارج از استان خراسان رضوی ارسال شده است.

رییس شبکه دامپزشکی سبزوارگفت: با اجرای طرح‌های مختلف واکسیناسیون، جمعیت دامی شهرستان سبزوار علیه بیماریهای مختلف دامی واکسینه شده است.

وی ادامه داد: هم اینک جمعیت دام سبک شهرستان سبزوار ۳۴۰ هزار راس است که این میزان نسبت به پارسال حدود  ۱۵ درصد بیشتر شده است.

زیدآبادی با بیان اینکه سبزوار قطب تولید گوشت مرغ خراسان رضوی است، گفت: 10 هزارو 984  تُن گوشت مرغ از ابتدای امسال در این شهرستان تولید شده است که برای این میزان تولید پنج میلیون و 568 هزار قطعه جوجه ریزی شده است.

وی افزود: همچنین در حوزه شیر خام طی 6 ماه گذشته 14 میلیون 674 هزار کیلو در شهرستان تولید شد که از طریق صدور 948 فقره مجوز حمل به مقصد  کارخانه های شیر و واحدهای صنفی مرتبط  ارسال شده است.

حدود 35 درصد اشتغال شهرستان  سبزوار در حوزه دامپروری و پرورش طیور است.

انتهای 
 پیام/