به گزارش صبح توس شروع سال تحصیلی و آغاز مدرسه همیشه با ذوق خریدن لوازم والتحریر جدید در بین دانش اموزان و خانواده ها همراه می‌شود.
این ایام خوشايند شاید در دل پدر ومادرها نیز خاطرات شیرین دوران دبستان را زنده میکند و عطر خوش مهر ومهربانی را برای آنها نیز به یادگار دارد.
هرچند که این خاطرات برای همگان شیرین وبه یادمانی است اما نباید کودکان ودانش اموزانی را فراموش کنیم که از این نعمت محروم مانده اند ونیازمند نگاه ویژه مردم و نهادهایی هستند که باید به یاری آنها بشتابند.

۷۵۰ دانش آموز سبزواری برای تامین لوازم التحریر نیازمند

محمدداورزنی مدیر کمیته امداد سبزوار در گفت وگو با  صبح توس؛  با اشاره به بازگشایی مدارس ولزوم تهیه لوازم وتحریر برای دانش اموزان محروم افزود: ۲ هزار و ۵۰۰ نفر آنها زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)  سبزوار هستند که برای یک هزارو 750 نفر آنها  در قالب طرح مهر تحصیلی بسته های نوشت‌افزار توزیع شده است.
وی تصریح کرد: سال گذشته کمک  هزینه تحصیلی به ۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) به مبلغ ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال  به کمک خیران و مراکز نیکوکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) اعطا شده بود.
داورزنی با اشاره به برگزاری برنامه شور عاطفه‌ها در فصل  بازگشایی مدارس و دعوت از نیکوکاران برای کمک به دانش آموزان محروم گفت:  مردم این شهرستان پارسال  در قالب جشن عاطفه‌ها ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به دانش آموزان نیازمند کمک کرده بودند.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سبزوار گفت:مراسم جشن عاطفه‌ها هر سال از ۲۶ شهریور تا ۱۱ مهرماه با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای تامین لوازم تحصیلی دانش‌آموزان نیازمند در سراسر کشور برگزار می‌شود.

شاید تامین لوازم والتحریر برای قشر محروم را به توان به عنوان یکی از مهمترین همیاری ها برای آینده کشور دانست چرا که در صورت عدم توجه ورفع این مشکل کودکی  از تحصیل بازبماند و این مانع سبب شود که استعدادی شکوفا نشده وآینده ای به تباهی کشیده شود.