به گزارش صبح توس؛ آيت‌الله غلامرضامقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار افزود: یکی از شگردهای دشمن موج سواری و تحریک احساسات است که از ابتدای انقلاب اسلامی بارها به این وسیله متوسل شده است.
وی تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی در حوزه های نظامی، پزشکی، علمی و فناوری ابرقدرت شده است و دشمن توان تحمل این  پیشرفت ها را ندارد.
امام جمعه سبزوار با بیان اینکه دشمن به دلیل بهانه های واهی به دنبال ایجاد نارضایتی در کشور است افزود: از این رو  دشمنان ملت ایران در پی ایجاد اختلاف به بهانه های  آزادی و حجاب اجباری  هستند و سوار بر احساسات می شوند تا جایی که  نماد ملی که پرچم  است و  شاخص های مذهبی  همچون پرچم عزاداری ابا عبدالله (ع) و مساجد آتش زده می شود.
حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود: همه ساله صدها نفر به دست پلیس آمریکا در خیابان ها به ضرب گلوله به خاک و خون کشیده می شوند  که در بین آنها زنان نیزهستند آن  وقت این جلادان خونخوار که تناقض در گفتار آنهاست برای ملت ایران حقوق بشر را بازخوانی می کنند .
وی ادامه داد: چطور اهانت به پلیس که حافظ امنیت است در انگلیس  جرم تلقی می شود اما در ایران که  پلیس حافظ امنیت مردم در  برابر اشرار، سارقان و قاچاقچیان  است به گونه دیگر دیده می شود.
امام جمعه سبزوار گفت: ملت ایران پای ارزشهای اسلام خون داده است و  حجاب قانون مسلم شرعی، دینی، ملی و عقلی جامعه اسلامی است و مردم ولایی ایران در موضوع عفاف و حجاب کوتاه نخواهند آمد.