به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید محمد معلمی، امام جمعه تربت حیدریه در آیین خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته اظهار کرد: وقتی اموال عمومی یک کشور به آتش کشیده می شود و برخی ناآگاهانه به خیابان‌ها می آیند، دشمن شاد می شود و این در حالی است که ملت ایران صف خود را همیشه از اغتشاشگران و فتنه گران جدا کردند.

وی تصریح کرد: مردم انقلابی و فهیم تربت حیدریه در اتفاقات اخیر حضور با بصیرت و آگاهانه داشتند و با تلاش نیروهای انتظامی و امنیتی فضایی کاملا آرام در سطح شهرستان داشتیم.

خطیب جمعه تربت حیدریه بیان کرد: بیش از ۴۳ سال از انقلاب اسلامی می گذرد و هرگاه دشمنان اقدام به فتنه انگیزی و براندازی کردند مردم با حضور در صحنه توطئه آنها را خنثی کردند و این در حالی است که آنها می خواهند با سوزن کوه دماوند را بتراشند و این از نادانی آنهاست که گمان کنند که انقلاب سقوط می کند.

معلمی گفت: برخی چهره‌ها ها از این انقلاب، نظام و مردم به جایی رسیدند و متاسفانه از با بی بصیرتی در اتفاقات اخیر آتش‌بیار معرکه شده و با دشمن همراهی کرده و چهره واقعی خود را نشان دادند، لذا از دستگاه قضا مطالبه جدی داریم که با لیدرها و مسببان اصلی اغتشاشات برخورد قاطع داشته باشد.

وی به نحوه عملکرد صدا و سیما انتقاد کرد و افزود: چرا صدا و سیما در هر مناسبتی یکی از این چهره ها را بعنوان الگو معرفی می کند و ساعتها آنتن زنده را در اختیار آنها قرار می دهد، این افراد در هنگام اغتشاشات با دشمن همراهی می کنند، قوه قضاییه باید بساط این فتنه گران و اغتشاشگران را جمع کند.
.
امام جمعه تربت حیدریه گفت: بخشی از این اغتشاشگران سیاسیونی هستند که از نظام و انقلاب سیلی خوردند و در شبکه های ماهواره ای برنامه می گذارند و نظریه پردازی می کنند در حالی که این افراد اغتشاشات را تشدید کردند و باید با آنها نیز برخورد قاطع شود.

وی افزود: متاسفانه برخی از عمامه به سرها وابسته به نظام که بارها از رأفت اسلامی بهره بردند با دشمن همراهی کردند و در پشت پرده حمایت مردم، تیشه به ریشه نظام می زنند و امروز نوبت آنهاست که برخورد جدی صورت گیرد.

وی بیان داشت: عزیزانی در این کشور در راه امر به معروف و نهی از منکر جان خود را فدا کرده و می کنند و صدایی از این افراد درنیامده و متاسفانه خود را هوادار ملت می دانند در حالی که رفتارهای دوگانه و متناقض دارند و مطالبه جدی ما این است که با آنها هم برخورد قاطع صورت گیرد.

امام جمعه تربت حیدریه با انتقاد از عدم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، گفت: فضای مجازی فضای ولنگاری شده و بارها این اتفاق افتاده و همه کارشناسان ریشه آن را در ولنگاری فضای مجازی می دانند و امروز وزیر ارشاد و نمایندگان مجلس باید اقدام عاحل کنند و شبکه ملی اطلاعات را راه اندازی کنند.

انتهای پیام/