به گزارش صبح توس؛ عظیم چوپان، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تربت حیدریه صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در حال حاضر  سه ایستگاه آتش نشانی با ۸ ماشین عملیاتی و دو خودروی پشتیبانی و ۵۷ نیروی عملیاتی در این  در حوزه های مختلف خدمت رسانی می کنند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته ۴۹۰ اطفای حریق، ۲۳۰ مورد امداد و نجات، ۱۰ مورد چاه افتادگی،۲۰ مورد بیرون آوردن اشیای حلقوی  توسط سازمان آتش‌نشانی انجام شده  و تماس های تلفنی نیز حدود ۳۲ هزار و ۲۲۰ مورد که ۳۲۰۰ مورد آن مزاحمت بوده است.

چوپان بیان داشت: در تجهیزات اولیه در حد مطلوب هستیم و خرید کپسول های تنفسی وکلاه های ایمنی استاندار و کمپرسور شارژ و لباس غواصی انجام شده اما در مجموع این تجهیزات دو طبقه ساختمان را بیشتر پاسخگو نیست اما پرسنل آتش نشانی از طریق راهروها و راه پله ها برای اطفای حریق و نجات جان همشهریان با از خود گذشتگی خدمت می کنند.

رییس سازمان آتش نشانی مهمترین تجهیزات مورد نیاز را نردبان ۳۲ متری عنوان کرد و افزود: قیمت خرید این نردبان با امکاناتش۳۰ میلیارد تومان است که این مبلغ یک دهم بودجه شهرداری در سال‌جاری است و خوشبختانه وزارت کشور پارسال از محل منابع درآمدی بحران مصوبه ای برای ماشین های نردبان دارد که در خراسان رضوی پارسال این نردبان با توجه به جمعیت و ساختمانهای مرتفع به نیشابور اختصاص یافت و امسال پیگیر هستیم اگر این سرفصل باز شود این خودرو به شهرستان تربت حیدریه اختصاص یابد.

وی بیان داشت: خودروهای سازمان آتش نشانی تربت حیدریه  اغلب مدل ۸۵ و از قدمت بالایی برخوردار هستند و با توجه به تحریم ها اگر مشکلی برای خودروها رخ دهد برای تعمیرات با چالش روبرو می شویم.
 
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تربت حیدریه گفت: با توجه به تعدد غرق شدگی ها در این هطه، دو نفر از پرسنل غواصی را تا دو ستاره آموزش دیدند و دو ست لباس غواصی نیز با هزینه بری ۲۰۰ میلیون تومان خریداری شده  که بعد از مشهد دومین شهری هستیم که می توانیم خدمات غرق شدگی را ارایه کنیم.

وی عمده مشکل آتش نشانی را فرسودگی ساختمانها عنوان کرد و گفت: ۹۰ درصد ساختمانهای این شهر که قبل از سال ۹۵ بدون تاییدیه و نظارت آتش نشانی ساخته شده ناایمن هستند که یکی از این ساختمان ها ایستگاه مرکزی آتش نشانی است و طبق اعلام کارشناس رسمی دادگستری باید تخریب شود.

وی اضافه کرد: زمین ایستگاه شماره چهار را خیری در خیابان آبشار اهدا کرده اما با توجه به وسعت کم زمین هنوز ساخت ایستگاه شروع نشده و امیدواریم برای تأمین مایقی زمین به نتیجه برسیم و با آمادگی که چند خیر برای ساخت کار به ما اعلام کردند کار را اغاز کنیم.

چوپان اظهار کرد: اولویت نخست سازمان اتش نشانی پیشگیری و آموزش است که در حوزه پیشگیری بازدید های مختلفی از اماکن پر تجمع و پر خطر، ادارات و بازارها و پاساژ ها صورت‌گرفته و نکات ایمنی و کمبودها به متولیان گوش زد شده و برخی ها نسبت به این تذکرات توجه کردند و برخی هم سهل انگاری کردند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی افزود: بیمارستان امام حسین علیه السلام به لحاظ آتش نشانی، ایمنی ندارد و اخطارها و نکات های مهم را اعلام کردیم، ضمن آنکه برای مشکلات پرسی گاز به شورای تامین و شرکت نفت اعلام کردیم و قول مساعدت داده شده که یکماه آینده جابجا شود ولی متاسفانه به نتیجه نرسیده و به تعهدات عمل نشده است.

انتهای پیام/