به گزارش صبح توس؛ سرهنگ ستاد مجتبی موهبتی فرمانده انتظامی تربت‌جام با اعلام دستگیری 2 نفر از عوامل اغتشاشات در تربت‌جام اظهار داشت:  دو نفر از عوامل اغتشاشات که از خارج از شهرستان به تربت‌جام آمده بودند و جهت برنامه ریزی برای برهم زدن نظم و امنیت شهرستان اقداماتی را مد نظر داشتند که  از نامبردگان یک قبضه اسلحه و چندین خشاب کشف شد؛ با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان ارواحنا فداه در فرمانده انتظامی تربت‌جام شناسائی و دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: نامبردگان تحت تاثیر شبکه‌های خارجی و به منطور بر هم زدن نظم عمومی و ایراد خسارت به اموال بیت المال از شهرستانهای مجاور به شهرستان تربت جام آمده بودند؛ متهمان پس از انجام یک سری اقدامات تخصصی شناسایی و طی یک عملیاتی غافلگیرانه توسط سربازان گمنام امام زمان ارواحنا فداه در فرماندهی انتظامی تربت‌جام دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تربت‌جام با اشاره به اینکه دستگیر شدگان تحویل مراجع قضائی شدند تاکید کرد: تمامی عوامل مرتبط با اغتشاشات و مزدوران ضد انقلاب خارج نشین زیر ذره بین و چتر اطلاعاتی پلیس قرار دارند.

سرهنگ ستاد موهبتی خاطر نشان کرد: مردم تربت‌جام مردمی با فرهنگ و دین مدار  با سابقه فرهنگی و اجتماعی دیرینه بوده و هرگز تا کنون سابقه نداشته که در اینگونه موارد فریب اینگونه افراد رو بخورند.

وی در پایان بیان داشت: خط قرمز پلیس امنیت مردم بوده و هرگونه اعتراض باید مسالمت آمیز منطقی و همراه با مجوز قانونی از مراجع ذیصلاح باشد؛ از مردم عزیز خواهشمندیم هر گونه تحرک و یا اخبار و یا شناسایی افرادی که خارج از شهرستان به جهت ایراد خسارات و بی نظمی وارد می‌شوند را در صورت شناسایی با شماره گیری شماره 110 و 197 اعلام نمایند.