به گزارش صبح توس؛ علی اکبر کی پور معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه ظهر امروز در گردهمایی سیاسی بصیرتی کارکنان سپاه تربت حیدریه اظهار کرد: جنگ تحمیلی علیه ایران تنها جنگ اعتقادی جهان است  که دفاع مقدس نامیده شد و این بدان خاطر رود که تقدس آن مبنای اعتقادی داشت و فرماندهی جنگ توسط فردی بعثی و وابسته به جبهه کفر و استکبار بود 

وی تصریح کرد: زمانی که دشمن احساس می کند کشور مورد هجوم، ضعیف و بی اراده است به آن طمع می‌کند، اما رهبر آن کشور جهاد را اعلام می کند و با اقتدار در مقابل استکبار می ایستد، چرا که اتکا به خدا و ائمه اطهار و پشتیبانی مردم داشت و این شاهکار جنگ های معاصر بود.

کی پور افزود: تربیت شدگان و فرماندهان جنگ، جوانانی معتقد و اطاعت پذیر و ولایت مدار بودند که خلاقیت ها و استعدادهای عجیبی داشتند و توانستند جنگ تحمیلی 8 ساله را اداره کنند.

وی به تفاوت جنگ ایران و عراق با دیگر جنگها اشاره کرد و گفت: اگر نقشه ۲۰۰ سال قبل ایران را نگاه کنیم به وسعت و امکانات و تجهیزات امپراطوری ایران در آن زمان پی می بریم اما در این ۲۰۰ سال گذشته قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حدود سه و نیم میلیون مترمربع از مساحت این سرزمین کم شده و این در حالی است که ما در هشت سال دفاع مقدس حتی یک وجب از آب و خاک این سرزمین را به دشمن ندادیم. 

فرماندار تربت حیدریه گفت: در همه این جنگ های ۲۰۰ ساله اخیر، ایران شکست می خورد و مردم هیچ نقشی در جنگ نداشتند اما در دفاع مقدس با نفس گرم امام راحل و پشتیبانی مردم، نظام اسلامی ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را درهم شکستند.

وی بیان کرد: در همه این جنگ ها پادشاهانی بر کشور حکومت می کردند که هیچ اراده و صلابتی نداشتند و مردم و کشور را به ذلت می کشیدند اما طبق آمار بین المللی، در دوران دفاع مقدس ۵۵ کشور دنیا که ۱۳ کشور بصورت مستقیم و بقیه غیر مستقیم به حزب بعث عراق کمک می کردند و با همین وجود ملت ایران توانست برای این کشور اقتدار و عزت خلق کند. 

کی پور اضافه کرد: در این دو قرن گذشته عهد نامه های ننگین مختلفی که خسارات فراوانی برای کشور داشت به امضا رسید بطوری که مجموعا در دو عهدنامه ننگین ترکمنچای و گلستان  ۲۶۳ هزار کیلومتر مربع شامل ارمنستان و گرجستان و دیگر کشورها از ایران جدا شدند.

فرماندار تربت حیدریه گفت: همچنین در عهدنامه های جداگانه دیگری سلیمانیه و کردستان عراق و بخش های از بلوچستان ایران جدا می شود و تمام این اتفاقات در حالی رخ می دهد که حاکمان آن زمان ایران،  وابسته به یکی از دول غربی و استکباری بودند.

وی افزود: در سلسله منحوس پهلوی نیز نقطه قوت نظامی شمال ایران یعنی نخجوان از ایران جدا می شود و اگر رضا شاه ملعون این نقطه را نمی بخشید راه دسترسی ایران به اروپا بیشتر و راحت تر بود، ضمن آنکه بحرین استان چهاردهم ایران در زمان محمدرضا پهلوی به انگلیسی ها واگذار می شود.

فرماندار تربت حیدریه گفت: امروز دفاع مقدس و هشت سال جنگ سخت تحمیلی اقتدار نظامی و بازدارندگی دفاعی را برای کشور به ارمغان آورد و درایت های رهبری نیز در این مسیر نقش محوری داشت.

کی پورگغت: تشکیل جبهه مقاومت در غرب آسیا به برکت 8 سال دفاع مقدس و دانشگاه جنگی است که توانست افرادی را تربیت کند و امروز اثرات آن را در سراسر عالم مشاهده می‌کنیم.

انتهای پیام/