به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام سید محمد معلمی،امام جمعه تربت حیدریه صبح امروز در دیدار کارکنان نیروهای مسلح اظهار کرد: جهاد در راه خدا اجر عظیم دارد و این اجر متعلق به کسانی است که جانانه و خالصانه از آب و خاک کشور دفاع می کنند.

وی تصریح کرد: امروز اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی به برکت مجاهدت های نیروهای مسلح است و اگر این از خودگذشتگی ها نبود این نیروی توانمند را نداشتیم.

امام جمعه تربت حیدریه گفت: امروز تمام تجهیزات و امکانات ما مرهون تلاشها و مجاهدت های رزمندگان دفاع مقدس است که ما می توانیم را به منصه ظهور رساندند.

دفاع مقدس فرهنگ ایثار و مقاومت را در کشور ایجاد کرد

فرماندار تربت حیدریه گفت: در تاریخ ۲۰۰ ساله ایران جنگ های متعددی رخ داده و در تمام این جنگها بخشی از کشور جدا شد و این تا پایان دوران منحوس پهلوی ادامه داشت بطوری که میزان مساحت کشور حدود سه میلیون کیلومتر مربع کم شد.

علی اکبر کی پور اظهار کرد: در تمام این جنگها مقاومتی نبود و تن به ذلت دادند و مردم جای از اعراب نداشتند اما در دفاع مقدس رهبری کشور به اتفاث مردم به تعرضات دشمن پاسخ دادند.

وی اضافه کرد: دفاع مقدس درکشور یک فرهنگ ایجاد کرد، فرهمگ ایثار و مقاومت و جهاد و شهادت و باید در جامعه بیش از پیش نهادینه شود.

دفاع مقدس از درخشان تربن فراز های انقلاب اسلامی است که تحول شگرفی بر تحولات کشور داشت

سرهنگ داوودی کیا، جانشین تیپ ۱۷۷ شهید نصر اصفهانی گفت: در این دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک کشور به بیگانگان داده نشد و همه نیروهای مسلح و مردم در کنار هم از آب و خاک این میهن دفاع کردند.

وی بیان کرد: امروز نیروی دریایی ارتش طلایه دار تمدن دریایی است و در دفاع مقدس هم خوش درخشید، در ایام جنگ تحمیلی حتی یک فرودگاه کشور تعطیل نشد و این قدرت پدافند جمهوری اسلامی را می رساند.

داوودی کیا افزود: امروز نیروهای مسلح نه سربازان سست ایمان جنگ صفین و نه مردم کوفه، بلکه مردانی از جنس صلابت و اقتدار هستند و با تمام وجود در صف دفاع از انقلاب اسلامی و تمامیت ارضی کشور مقتدرانه ایستادند.

انتهای پیام/