به گزارش صبح توس؛ محسن زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه ،مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با امضای تفاهم‌نامه ای امسال ۲۰۰تن زعفران به قطر منتقل می‌شود و این اتفاق بی نظیر همزمان با برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال باعث می شود زعفران ایران به جهان بیشتر شناسانده شود.

وی تصریح کرد: پس از سفر رئیس جمهور به قطر و پیگیری های مستمر در نهایت تفاهم‌نامه‌ای بین بخش خصوصی در ایران و قطر به امضا رسید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه در مرحله اول ۲۰۰تن زعفران با رقمی حدود ۳۰۰ میلیون دلار در ابتدای اکتبر امسال به عنوان نخستین محموله به قطر ارسال خواهد شد.

این نماینده مجلس ادامه داد: این مقدار زعفران به صورت صد درصد فراوری،در قالب محصولات بهداشتی،غذایی و دارویی و یا به صورت بسته های چند گرمی و در حجم های کوچک با برند ایرانی، قطری در بازار های جهانی توزیع خواهد شد.

زنگنه بیان کرد: این اتفاق در نوع خود بسیار مهم و بی نظیری است و با توجه به برگزاری بازی‌های جام‌جهانی در کشور قطر این فرصت بسیار خوبی است که همه دنیا زعفران ایرانی را با برند ایران ببینند.

وی تصریح کرد: با امضای این قرارداد که بزرگترین قرارداد تجاری انتقال زعفران در جهان محسوب می شود ضمن تثبیت جایگاه ایران به عنوان قطب اول تولید و عرضه زعفران در جهان، گام بلندی در جهت نزدیکتر کردن قیمت زعفران ایران به قیمت بازارهای جهانی برداشته خواهد شد.

انتهای پیام/