به گزارش صبح توس؛ محمد رمضانی، سرپرست معاونت توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای توسعه تولید برق در کشور و پاسخگویی به رشد مصرف در منطقه خراسان، ساخت نیروگاه راشد تربت حیدریه با برخورداری از دو واحد گازی ۱۸۳ مگاواتی و یک توربین بخار ۱۸۰ مگاواتی توسط گروه مپنا در حال اجراست.

وی تصریح کرد: با سنکرون نخستین واحد گازی این پروژه، ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور از شهریورماه سال گذشته تاکنون با بهره‌برداری از ۲۳ واحد نیروگاهی جدید و ارتقای توان تولید ۱۸۶ واحد تولید برق حرارتی موجود حدود چهارهزار و ۵۰۰ مگاوات افزایش یافته است.

رمضانی افزود« نیروگاه تربت حیدریه با هدف تامین برق مطمئن و پایدار شبکه سراسری برق کشور؛ استفاده بهینه از سوخت، جلوگیری از هدر رفت ثروت ملی، حفظ محیط زیست، ایجاد اشتغال در منطقه و رفع مشکلات افت ولتاژ منطقه خراسان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است

سرابی، مدیرعامل نیروگاه سیکل ترکیبی شرکت تولید برق راشد تربت‌حیدریه گفت:
فاز نخست نیروگاه راشد به میزان 186 مگاوات برق در تابستان امسال وارد مدار برق رسانی کشور شده و فاز دوم نیز به میزان 186 مگاوات برق در تاریخ 25 بهمن به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی گفت: تا امروز 122 هزار و 970 نفر روز نیروی انسانی در پروژه مشغول به کار بوده‌اند و همچنین از وجود 46 هزار نیروی بومی استفاده شده و اکنون نیز 572 نفر در این پروژه مشغول به کار هستند.

سرابی بیان داشت: مبلغ 288 میلیون و 927 هزار و 926 یورو به اضافه 687 میلیارد ریال و همچنین میزان تسهیلات مصوب صندوق توسعه ملی 215 میلیون دلار در این پروژه سرمایه گذاری شده است.

عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۴۶ مگاواتی راشد تربت‌حیدریه در ۱۲ کیلومتری شمال شرق تربت حیدریه و در منطقه اسفیوخ در سال ۱۳۹۷ در زمینی به مساحت 150 هکتار با هدف تامین برق مطمئن و پایدار و ایجاد زمینه صدور برق به کشورهای همسایه آغاز شد.

انتهای پیام/